ظرفیت تولید 15 هزار تن روغن از تخم پنبه در کشور فراهم شد | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

ظرفیت تولید 15 هزار تن روغن از تخم پنبه در کشور فراهم شد

  • سه شنبه 29 مرداد 1398 11:49
  • شناسه 39223
ظرفیت تولید 15 هزار تن روغن از تخم پنبه در کشور فراهم شد

مجری طرح پنبه کشور گفت: امروز به وزارت جهاد کشاورزی اعلام کردیم با افزایش تولید پنبه در کشور امکان استحصال روغن از تخم پنبه فراهم شده که امسال تا 15 هزار تن می‌توان از این محصول تولید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا ابراهیم هزار جریب مجری طرح پنبه کشور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس اعلام کرد: با توجه به ظرفیت‌هایی که در تخم پنبه برای استحصال روغن وجود دارد، امروز به وزارت جهاد کشاورزی اعلام کردیم که با  افزایش تولید پنبه در کشور امکان استحصال روغن از تخم پنبه در صنعت روغن‌کشی امکانپذیر شده است.

مجری طرح پنبه گفت: « 15 هزار تن روغن می‌توان از 100 هزار تن پنبه‌ای که امسال تولید می‌شود، استحصال کرد.»

وی در پاسخ به اینکه چرا در سال‌های گذشته از تخم پنبه برای روغن‌کشی استفاده نشده است، گفت: دو دلیل داشت نخست؛ اینکه حجم تولید تخم پنبه در کشور کم بود و روغن‌کشی اقتصادی نبود، دوم اینکه اختصاص  ارز 4200 تومان اشتیاق بیشتری برای وارد کنندگان جهت واردات روغن ایجاد می‌کند و در داخل کشور تمایلی برای استفاده از روغن تخم پنبه نبوده است.

به گزارش فارس، کشور حدود 90 درصد روغن مورد نیاز خود را وارد می‌کند، استحصال روغن از تخم پنبه می‌تواند فرصت خوبی برای تولید بخشی از روغن مورد نیاز در داخل و جلوگیری خروج ارز از کشور شود.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «کشاورزی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها