کدام استان غنی ترین خاک را برای کشاورزی دارد؟ | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

کدام استان غنی ترین خاک را برای کشاورزی دارد؟

  • چهارشنبه 13 شهریور 1398 23:23
  • شناسه 39405
کدام استان غنی ترین خاک را برای کشاورزی دارد؟

وزیر کشاورزی بهترین استان از لحاظ غنی بودن خاک برای کشاورزی را معرفی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا  به نقل از فارس محمود حجتی وزیر کشاورزی عصر امروز در نشست اقتصاد مقاومتی استان کرمانشاه که با حضور استاندار و مسؤولین استانی در سالن شهدای دولت استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: استان کرمانشاه در بحث آب و خاک نمونه است و غنی‌ترین خاک کشور را داراست.

وی هوای خوب، چهار فصل بودن، دو برابر بودن متوسط بارندگی استان نسبت به کشور را از دیگر مزیت های استان در بخش کشاورزی عنوان کرد.

 حجتی با بیان اینکه در بحث کشت گلخانه‌ای خیلی در استان عقب هستیم، تأکید کرد: گلخانه‌ها به خوبی می‌تواند به دو چالش اشتغال و محدودیت آب پاسخ مثبت بدهند.

وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: گلخانه‌ها می‌توانند محصولات غیرفصل را تولید کنند که بازار خوبی برای آنها در عراق، کشورهای حاشیه خلیج فارس و روسیه وجود دارد.

وی در بخش دیگری از سخنانش بازسازی های انجام شده در مناطق زلزله‌زده را جزو افتخارات نظام، دولت و مدیریت استان کرمانشاه خواند.

حجتی بیان کرد: علیرغم تحریم‌ها و فشارها، کشور به یک ثبات اقتصادی رسیده است.

جانشین رئیس ستاد اقتصاد مقاومتی کشور، هم مرز بودن با عراق و اقلیم کردستان، زمینه زیاد گردشگری، طبیعت زیبا و زیرساخت‌های مناسب را از مزیت‌های استان کرمانشاه برشمرد و خواستار معرفی زمینه های مغفول استان شد.

وی از اقبال خوب استان به کشت گیاهان دارویی و زعفران خبر داد و گفت: ما از این کار استقبال می‌کنیم.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «کشاورزی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها