50 درصد پنبه مصرفی از داخل کشور تامین می شود / در تولید کمباین برداشت پنبه به خودکفایی خواهیم رسید | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

50 درصد پنبه مصرفی از داخل کشور تامین می شود / در تولید کمباین برداشت پنبه به خودکفایی خواهیم رسید

  • چهارشنبه 07 اسفند 1398 14:30
  • شناسه 41714
50 درصد پنبه مصرفی از داخل کشور تامین می شود / در تولید کمباین برداشت پنبه به خودکفایی خواهیم رسید

مجری طرح پنبه وزارت جهاد کشاورزی در گفت و گو با تحریریه اقتصاد شبکه ایران کالا گفت: میزان مصرف پنبه در کشور حدود 120 هزار تن است که 50 درصد آن از داخل تامین می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا ابراهیم هزارجریبی با حضور در استودیوی شبکه ایران کالا به آخرین وضعیت تولید پنبه پرداخت.

ابراهیم هزارجریبی با بیان اینکه میزان مصرف پنبه در کشور سالانه 120 تا 130 هزار تن است گفت: حدود 40 درصد از پنبه مصرفی کشور از داخل کشور تامین می شود.

وی با اشاره به اینکه پنبه از مواد اولیه مهم صنعت نساجی کشور است و این صنعت سالانه ۱۲۰ هزار تن به این محصول نیاز دارد، افزود: در حال حاضر به صورت میانگین ۵۰ درصد از این نیاز در داخل کشور تولید می شود. 

مجری طرح پنبه وزارت جهاد کشاورزی استان‌های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، گلستان، دشت مغان اردبیل، فارس و خراسان شمالی را از استان های مهم تولید کننده پنبه کشور عنوان کرد و افزود: در سال آینده در تولید کمباین برداشت پنبه به خودکفایی خواهیم رسید.

شما مخاطبان محترم می توانید مشروح صحبت های مجری طرح پنبه وزارت جهاد کشاورزی را در فایل ویدئویی پیوست برنامه مشاهده کنید.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «کشاورزی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها