کرونا قیمت زعفران را کاهش داد | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

کرونا قیمت زعفران را کاهش داد

  • جمعه 15 فروردین 1399 12:51
  • شناسه 42509
کرونا قیمت زعفران را کاهش داد

عضو شورای ملی زعفران از رکود و کسادی بازار طلای سرخ خبر داد و گفت: با توجه به گسترش ویروس کرونا و عدم صادرات، بازار زعفران تعریفی ندارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا به نقل از باشگاه خبرنگاران وی حداقل قیمت هر کیلو زعفران را ۶ میلیون تومان و حداکثر ۱۰ میلیون تومان اعلام کرد و ادامه داد:  با وجود آنکه زعفران جز اقلام مورد نیاز سبد خانوار نیست، از این رو شتابی برای خرید محصول در بازار داخل وجود ندارد.

آینده بازار طلای سرخ به صادرات بستگی دارد
عضو شورای ملی زعفران درباره آینده طلای سرخ بیان کرد: با توجه به آنکه کشورهای هدف صادراتی ما قرنطینه هستند، از این رو پیش بینی می شود با استمرار شیوع ویروس کرونا روند کاهش قیمت زعفران ادامه یابد چرا که بخش اعظم زعفران تولیدی صادر می شود.

وی با انتقاد از تعلل گمرک در اعلام آمار صادرات زعفران گفت: پیش بینی ها حاکی از آن است که صادرات زعفران نسبت به مدت مشابه سال قبل به علت شیوع ویروس کرونا کاهشی بوده است.

عضو شورای ملی زعفران در پایان تصریح کرد: با وجود آنکه زعفران کالای صادراتی به شمار می رود، افت صادرات شوک بزرگی به تولیدکنندگان وارد می کند، به همین خاطر انتظار داریم که موانع صادراتی داخلی مرتفع شود چرا که رونق صادرات بر کل اقتصاد و جامعه اثر می گذارد.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «کشاورزی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها