درخواست شورای ملی زعفران از دولت؛ 5ماه مرزهای شرقی را بیشتر کنترل کنید | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

درخواست شورای ملی زعفران از دولت؛ 5ماه مرزهای شرقی را بیشتر کنترل کنید

  • پنجشنبه 01 خرداد 1399 16:06
  • شناسه 43490
درخواست شورای ملی زعفران از دولت؛ 5ماه مرزهای شرقی را بیشتر کنترل کنید

عضو هیئت مدیره شورای ملی زعفران ایران در گفت و گو با تحریریه اقتصادی شبکه ایران کالا گفت: اگر دولت برنامه جدی برای مقابله با قاچاق پیاز زعفران داشته باشد خیلی راحت می‌تواند در این پنج ماه زمان کشت مخصوصاً مرزهای شرقی کشور را کنترل کند تا قاچاق صورت نگیرد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا  حسینی عضو هیئت مدیره شورای ملی زعفران ایران و در گفت و گو با تحریریه اقتصادی به موضوع مشکلات تولید زعفران در کشور  پرداخت.

عضو هیئت مدیره شورای ملی زعفران ایران گفت: سطح زیر کشت زعفران بالغ بر ۱۲۰ هزار هکتار است که با توجه به این  سطح زیر کشت ما بزرگترین و نخستین تولید کننده زعفران در دنیا هستیم که این میزان هم رقم قابل توجهی است و این حق ما است که توقع تصمیم گیری درست در حوزه زعفران را داشته باشیم.

 وی ادامه داد: با آغاز زمان کشت زعفران، طبق روال سال‌های گذشته با معضل قاچاق پیاز زعفران روبه‌رو هستیم. متاسفانه پدیده قاچاق پیاز زعفران پدیده شومی است که کار امسال و سال گذشته نیست بلکه بیش از ۱۰ سال است این مشکل در کشور ما وجود دارد و هر سال موقع برداشت زعفران چه میشود شتاب قاچاق پیاز زعفران به کشورهای همجوار با شدت تمام پیش می رود این معضل را هم کسی نتوانسته تا به حال حل کند زیرا مشخص است که پیاز زعفران ازکدام مرزها خارج می‌شود و به کجا میرود و باعث تعجب است که چطور ما نمی توانیم جلوی این پدیده شوم را بگیریم که حداقل بتوانیم در جهت حمایت از کشاورزان خودمان و تولیدکنندگان خودمان آسیب نبینند.

وی تصریح کرد: نظارت جدی و قدرتمند از ابتدای خرداد تا پایان شهریور در مرزهای شرقی کشور است نهایتاً برای ۴ الی ۵ ماه این کار بسیار پیچیده و سختی نیست اگر که مرزبانی کشور نیروی انتظامی وزارت جهاد کشاورزی و حتی شورای ملی زعفران هم اعلام آمادگی می‌کند که همکاری کند البته که متاسفانه تا به الان از شورای ملی زعفران هیچگونه کمکی درخواست نشده حتی هیچ گونه مشورتی هم با این نهاد نشده اما من معتقدم که اگر دولت برنامه جدی برای مقابله با قاچاق پیاز زعفران داشته باشد خیلی راحت می‌تواند در این پنج ماه مخصوصاً مرزهای شرقی کشور را کنترل کند تا قاچاق صورت نگیرد.

 

شما مخاطبان محترم می توانید مشروح صحبت های عضو هیئت مدیره شورای ملی زعفران ایران را در فایل ویدئویی پیوست برنامه مشاهده کنید.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «کشاورزی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها