پرداخت خسارت ناشی از کرونا به کشاورزان کردستان | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

پرداخت خسارت ناشی از کرونا به کشاورزان کردستان

  • پنجشنبه 08 خرداد 1399 19:24
  • شناسه 43597
پرداخت خسارت ناشی از کرونا به کشاورزان کردستان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان در گفتگو با شبکه ابران کالا از پرداخت خسارت به کشاورزان آسیب دیده از کرونا خبر داد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا محمدفرید سپری، در گفتگوی تصویری با برنامه تلویزیونی شبکه ایران کالا اعلام کرد: بر اساس دستورالعمل جدید معاونت اقتصادی رئیس جمهوری، خسارت واحدهای آسیب‌دیده کشاورزی از شیوع کرونا برای جبران احصا می‌شود.

وی افزود: پیرو ابلاغیه جدید معاونت اقتصادی رئیس‌جمهور در مورد تعیین رسته‌های کسب و کارهای آسیب دیده از بیماری کرونا دستورات لازم به وزارتخانه‌های مختلف از جمله وزارت جهاد کشاورزی ابلاغ شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: طبق این دستورالعمل کارگروه بررسی و مقابله با پیامدهای اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا در هفت رسته فعالیتی کشاورزی به رسته‌های به شدت آسیب‌دیده از بیماری کرونا اضافه شده است.

وی اظهار کرد: این رسته‌ها شامل شامل واحدهای پرورش مرغ گوشتی و مرغ مادر گوشتی، مراکز تولید محصولات گلخانه ای سبزی  و صیفی جات و مراکز عرضه و تولید گل و گیاهان زینتی و ماهیان زینتی بوده و مرجع تشخیص و براورد خسارت واحدهای فعال در این زمینه هم، سازمان جهاد کشاورزی استان است.

شش پروژه اقتصاد مقاومتی دربخش کشاورزی اجرا شد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: شش پروژه اقتصاد مقاومتی سال گذشته در بخش کشاورزی استان به اجرا درآمد.

سپری با اشاره به اینکه طی برنامه‌ای هر سال تعدادی پروژه اقتصاد مقاومتی با گستره ملی در قالب تعدادی پروژه با برش مشخص به استان ابلاغ می‌شود، افزود: یکی از این برنامه‌ها افزایش ضریب خود اتکایی محصولات راهبردی اساسی در تولید محصولات اساسی است.

او ادامه داد: از جمله این محصولات اساسی گندم است که سال زراعی گذشته یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن در استان تولید شد و برای دومین سال متوالی رتبه دوم کشوری را در خرید این محصول اساسی کسب کردیم.

شما مخاطبان محترم می توانید مشروح صحبت های رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان را در فایل ویدئویی پیوست برنامه مشاهده کنید.

انتهای پیام/

 

 

مطالب بیشتر از «خبر تاپ»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها