زمزمه خودکفایی در تولید حشرات مفید / مبارزه بیولوژیک با آفات نباتی | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

زمزمه خودکفایی در تولید حشرات مفید / مبارزه بیولوژیک با آفات نباتی

  • یکشنبه 15 تیر 1399 15:09
  • شناسه 44053
زمزمه خودکفایی در تولید حشرات مفید / مبارزه بیولوژیک با آفات نباتی

مدیرعامل شرکت رویال ساکار در گفت و گو با شبکه ایران کالا از اقدامات ایران برای خودکفایی در تولید حشرات مفید به منظور مبارزه بیولوژیک با آفات نباتی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا  سید حمید حسینی با حضور در استودیوی برنامه تلویزیونی تحریریه اقتصاد اظهار داشت: نهاده های مورد نظر کشاورزی اگر در زمان مناسب تامین نشود، کشاورز نمی تواند با خیال آسوده کار کشت را انجام دهد یا ممکن است کشت به تاخیر بیفتد.

عملکرد مناسب وزارت جهاد در تامین سموم کشاورزی

وی افزود: سازمان حفظ نباتات، موسسه خاک و آب، وزارت جهاد و کشاورزی و موسسه اصلاح بذر و نهال ارگانهایی هستند که عهده دار وظیفه تامین نهاده های کشاورزی هستند که طی سال های اخیر عملکرد خوبی داشته اند.

حسینی ادامه داد: عمده تولیدات سموم دنیا به خاطر خطرات زیست محیطی در چین و هند انجام می شود. ما در سموم قدرت کافی برای فرموله کردن را داریم اما به علت آلودگی مرحله تولید آن، آنرا تولید نمی کنیم و از کشور چین یا هند وارد می کنیم.

حرکت ایران در مسیر خودکفایی در تولید حشرات مفید

وی به خلف وعده یکی از شرکت های آلمانی در تامین سموم علف کش در فروش سم به ایران اشاره کرد و گفت: این شرکت آلمانی که تامین کننده 70 درصد سموم علف کش ایران بود به یکباره از همکاری با ایران کناره گیری کرد و مشکلات زیادی برای کشاورزان ایجاد کرد. با همکاری های میان بخشی بین شرکت های ایرانی توانستیم خلا این شرکت را پر کرده و نسبت به تامین سم علف کش اقدامات جبرانی انجام دهیم.

مدیرعامل شرکت رویال ساکار خاطرنشان کرد: ما می توانیم در طی ده سال آینده به کشوری تبدیل شویم که یکی از تولید کنندگان حشرات مفید برای مبارزه بیولوژیک با آفات  باشد. کشور ما این توانایی را دارد که در سال های پیش رو نه تنها حشرات بیولوژیک را تولید کند بلکه به صادرکننده آن نیز تبدیل شود.

شما مخاطبان محترم می توانید مشروح صحبت های مدیرعامل شرکت رویال ساکار را در فایل ویدئویی پیوست برنامه مشاهده کنید.

انتهای پیام/

مطالب بیشتر از «کشاورزی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها