بررسی وضعیت آب و هوای کشور در گفتگو با مدیر کل پایش سازمان هواشناسی | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

بررسی وضعیت آب و هوای کشور در گفتگو با مدیر کل پایش سازمان هواشناسی

  • چهارشنبه 22 مرداد 1399 15:05
  • شناسه 44710
بررسی وضعیت آب و هوای کشور در گفتگو با مدیر کل پایش سازمان هواشناسی

دکتر حقیقت در گفتگو با شبکه ایران کالا گفت: در هفته آینده در  سیستان و بلوچستان، هرمزگان و استان فارس  شاهد رعد و برق و رگبار خواهیم بود. در آذربایجان شرقی و غربی و اردبیل نیز شاهد بارش هستیم. 

وی ادامه داد: روز یکشنبه آغاز بارش ها در نوار شمالی کشور است و این وضعیت تا اواسط هفته تداوم دارد.
حقیقت به کشاورزان ناحیه شمالی کشور در خصوص بارش ها هشدار داد و افزود: هفته آینده هفته پرمخاطره ای خواهد بود و کاهش نسبی دما و بارش باران را خواهیم داشت. ناپایداری وضعیت آب و هوا تا روز سه شنبه ادامه دارد.
این تحیلیل‌گر اظهار داشت: امکان آب رفتگی و طغیان آب در معابر وجود دارد  و دامداران از رفتن به رودخانه ها و مسیرهای آبگیر خودداری کنند.
حقیقت گفت: گلخانه داران در ناحیه شمالی و شرقی کشور هستند مراقب وزش باد شدید باشند.
حقیقت کاشت زعفران در این فصل را نامناسب خواند و گفت: کشاورزان تا آخر مرداد کشت این محصول را انجام ندهند زیرا تا آواخر مرداد دمای هوا افزایش می یابد و احتمال خسارت وجود دارد.
وی در خصوص کاشت چغندر قند گفت: چغندر قند در آذربایجان غربی و شرقی و نواحی غربی کشت می شود. اکنون امکان کاهش عیار چغندر قند وجود دارد. کشاورزان آبیاری شبانه را داشته باشند تا عیار چغندرقند کاهش نیابد.
حقیقت با تاکید بر لزوم صرفه جویی در مصرف آب گفت: در نواحی شمالی کشور، اگر در مراحل رسیدن برنج هستید از آبیاری خودداری کنید تا هم به صرفه جویی در مصرف آب کمک کنید هم وزش باد هفته آینده به کشت شما آسیب نزند.
 

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «خبر ویژه»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها