عرضه مستقیم محصولات کشاورزی؛ نفع کشاورز و خریدار | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

عرضه مستقیم محصولات کشاورزی؛ نفع کشاورز و خریدار

  • شنبه 29 شهریور 1399 16:48
  • شناسه 45693
عرضه مستقیم محصولات کشاورزی؛ نفع کشاورز و خریدار

مدیر عامل شرکت بذرافشان در گفتگو با ایران کالا گفت با راه‌اندازی بازارچه‌های عرضه مستقیم محصولات کشاورزی به دنبال کاهش واسطه‌ها میان کشاورز و مصرف کننده‌ایم.

نوروزی مدیر عامل شرکت بذرافشان گفت ما کشاورززاده هستیم و از ابتدا با این شغل و سختی‌ها و شیرینی‌هایش آشنا شدیم. نوروزی اظهار کرد در سال 1386 تصمیم گرفتیم شرکتی برای تامین نهادهای کشاورزی تاسیس کنیم و شرکت صنعت گستر بذر ابهر را تاسیسی کردیم.

تولید کننده محصولات باغی و زراعی گفت در حال حاضر در زمینه فروش محصولات کشاورزی فعالیت داریم.  نوروزی افزود شهرستان ابهر دارای 8500 هکتار باغ انگور است و  خوشبختانه محصولاتی که در منطقه ما تولید می شود غیر هورمونی وفاقد بازمانده سموم است و این باعث شده از کشورهای مختلف برای محصولات ما مراجعه کنند. نوروزی گفت یکی از مولفه‌های مهم برای صادرات این است که محصولات عاری از بازمانده سموم باشد و کشورهای مختلف این موضوع را آزمایش می‌کنند. نوروزی گفت در صادراتی که به کشورهای مختلف داشتیم از آنجا که محصولات مان عاری از بقایای سموم بود، هیچ مرجوعی نداشتیم. تولید کننده محصولات باغی و زراعی تصریح کرد آموزش کشاورزان و همکاری وزاتر جهاد کشاورزی باعث شده بتوانیم محصولاتی عاری از بقایای سموم تولید کنیم.

تولید کننده محصولات باغی و زراعی گفت ما در مزعه‌ای در حد 12 هکتار، محصولات سیب آلبالو گیلاس و انگور پرورش دادیم. نوروزی گفت در سال های گذشته ما گیلاس ابهر را به مالزی هم صادر کرده‌ایم. نوروزی افزود ما پنج الی شش درصد انگور کشور را تامین می کنیم. نوروزی گفت در شهرستان ابهر محصولات زراعی و حبوبات فراوان داریم و قطب حبوبات کشور هستیم.

نوروزی گفت بازاریابی ما هم اینترنتی است و هم در بازارچه‌های شهرستان ها فعالیت داریم. نوروزی افزود میوه ها را هم به میادین میوه کلان شهرها می فرستیم. مدیر عامل شرکت بذرافشان گفت ما به دنبال بازارچه‌های عرضه مستقیم محصولات کشاورزی هستیم تا هم کشاورز سود بیشتری ببرد و هم مصرف کننده بهای کمتری بپردازد. نوروزی گفت دولت هنوز مکان هایی برای بازارچه ها در اختیار ما قرار نداده است. مدیر عامل شرکت بذرافشان گفت کشاورزان باید معاف از مالیات باشند اما تا بسته بندی انجام شود مالیات بر محصولات وضع و قیمت افزایش می یابد.

 

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «کشاورزی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها