شرکت زرین زعفران مشرق زمین | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

شرکت زرین زعفران مشرق زمین

 • چهارشنبه 07 آبان 1399 14:24
 • شناسه 46716
شرکت زرین زعفران مشرق زمین

شـرکت زرین زعفــران مشرق زمیـــن در تاریــــخ ۲ مـــرداد ۱۳۹۵ به مدت نامحدود و با موضوع فعالیـت گسترده در حوزه تولید، بسته بندی، صادرات و واردات کالاها و محصولات کشاورزی، .دامی و گیاهان دارویی رســـما ثبت و شـــروع به کار کرده است.

رئیس هیئت مدیره شرکت زرین زعفران مشرق زمین در گفتگو با شبکه ایران کالا گفت: در شهرستان تربیت حیدریه حدود یک میلیون بهره‌بردار و خانواده‌هایشان در از طریق کشت و تولید زعفران ارزاق می‌کنند.

آقای علیپور افزود: در سال 1394 سی نفر از کسانی که در بخش زعفران مشغول فعالیت بودند و در این حوزه قدرتمند بودند کنار هم جمع شدیم تا وضع زعفران را به سامان برسانیم بنابر این شرکت زرین زعفران مشرق زمین را ایجاد کردیم و سپس وارد بورس زعفران شدیم. از آن موقع فعالیتمان را آغاز کردیم و با در اختیار گرفتن یک ساختمان صندوق حفظ و نگهداری زعفران (که توانایی نگهداری زعفران در دمای مناسب 13 درجه دارد) را  ایجاد کردیم و کشاورزان بدون دغدغه می توانستند زعفرانشان را به صورت امانی نزد انبار ما بگذارند و مطمئن باشند که افت کیفیت پیدا نمی‌کند.

رئیس هیئت مدیره شرکت زرین زعفران مشرق زمین در ادامه افزود: این شرکت با شش میلیارد سرمایه اولیه در سال 94 فعالیت اولیه خودش را شروع و در سال 95 رسما کار خود را آغاز کرد.

وی افزود: بدون اغراق در حدود 45 درصد زعفران جهان در تربیت حیدریه و شهر زاوه و حومه آن تولید می شود.

آقای علیپور افزود: به عنوان اولین شرکت  توانستیم در بعد جهانی زعفران خود را معرفی کنیم. بنابر این توانستیم وضع نابسامان زعفران را به نفع تولیدکننده تغییر دهیم.

وی درباره روند توزیع و پخش هم گفت: شرکت ارغوان دشت پاییزان از سال 92 عضو شرکت جهانی شد و قدرت و پتانسیل بالایی دارد و مشکل اساسی ما این بود که در اواسط دهه 80 شورای ملی زعفران تشکیل شد حتی برای نمونه یک تولیدکننده در آن عضو نبود، همه صادرکننده بودند. 90 درصد کشاورزان خرده مالک هستند و زیر یک هکتار زمین دارند و قدرتی ندارند که بتوانند از حقوق خود دفاع کنند.

مثلا همین الان زعفران ما را کیلیویی 300 دلار می‌خرند (حدود 9 میلیون تومان ) فروش آن حداقل 1500 دلار است. اولین حلقه که تولیدکننده است سود چندانی نمی کند، کشاورز 11 تا 13 میلیون برای هر کلیو زعفران هزینه می کند اما چیزی عایدش نمی شود.

رئیس هیئت مدیره شرکت زرین زعفران مشرق زمین در پایان به راه ارتباطی این شرکت اشاره کرد و گفت:

شماره 52245888-051 و فکس  52245944 - 051 آماده ارائه خدمات است.

 

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «کشاورزی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • کارگاه و گالری هنر طلایی ایران

  پیشران

  کارگاه و گالری هنر طلایی ایران (19)

  کارگاه و گالری هنر طلایی ایران ، پس از سال ها تحصیل و تحقیق در خصوص شناخت سنگ های معدنی و همچنین کسب تجربه عملی در تراش سنگ های قیمتی ، پس از کسب مجوزهای لازم در سال 1390 اقدام به تاسیس این شرکت نمودند .بدلیل مراحل سخت و پر هزینه تولید زیورآلات ، انتخاب نوع سنگ ، به عنوان مواد اولیه از اهمیت خاصی برخوردار میباشد

 • گفتگو روز-به وقت تحلیل 4 آذر

  به وقت تحلیل

  گفتگو روز-به وقت تحلیل 4 آذر (13)

  به وقت تحلیل بورس با حضور آقای فرازمند کارشناس ارشد بازار سرمایه، مجری کارشناس طهماسبی پور

 • شرکت ترنج و محراب کاشان

  پیشران

  شرکت ترنج و محراب کاشان (7)

  شرکت فرش ترنج محراب کاشان در روستای محمدآباد مرکزی شهرستان آران و بیدگل فعالیت خود را در زمینه تولید فرش های دستباف آغاز کرد و راه اندازی این مجموعه بدون دریافت هیچ گونه تسهیلات دولتی و به طور کامل با قیمت مردم انجام شد

 • تیزر شرکت ظریف پرشین لیا

  صنایع قزوین و اصفهان

  تیزر شرکت ظریف پرشین لیا (1)

  شرکت ظریف پرشین لیا با مجوزسازمان صنایع دستی در امر تولید،تراش و نقاشی ظروف کریستال به روش صنایع دستی مشغول ادامه فعالیت می باشد . روش تولید این محصولات کاملا به صورت دستی بوده و با استفاده از مواد اولیه مرغوب، استفاده از تکنولوژی روز دنیا و پشتوانه هنر ایرانی از کیفیت درخشندگی و زیبایی بالایی برخوردار است .

 • تیزر شرکت ترنج و محراب کاشان

  پیشران

  تیزر شرکت ترنج و محراب کاشان (7)

  شرکت فرش ترنج محراب کاشان در روستای محمدآباد مرکزی شهرستان آران و بیدگل فعالیت خود را در زمینه تولید فرش های دستباف آغاز کرد و راه اندازی این مجموعه بدون دریافت هیچ گونه تسهیلات دولتی و به طور کامل با قیمت مردم انجام شد

آخرین خبرها