حجم تولید کشاورزی و دامداری استان گیلان | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

حجم تولید کشاورزی و دامداری استان گیلان

  • یکشنبه 09 آذر 1399 14:45
  • شناسه 47750
حجم تولید کشاورزی و دامداری استان گیلان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان در گفتگو با شبکه ایران کالا درخصوص حجم تولید کشاورزی و دامداری این استان توضیحاتی ارائه کرد.

الماسی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان در گفتگو با شبکه ایران کالا گفت: در زمینه تولید گل گاوزبان، به عنوان یکی از محصولات گیاهی و دارویی سرآمد استانها و اولین و بزرگترین تولید کننده آن در ایران هستیم. در زمینه تولید گل و گیاهان زینتی نیز علی‌رغم آنکه رتبه بالایی در کشور نداریم اما در گلخانه ها به صورت گسترده تولید می‌شوند.

وی افزود: یکی از محصولات اصلی که در حوزه صادرات روی آن خیلی حساب می‌کنیم، کیوی است. استان گیلان دوم تولید کننده این میوه در کشور است. مرکبات به صورت جسته و گریخته در برخی مقاطع سال در زمره محصولات سبد صادراتی ما قرار گرفته است.

الماسی ادامه داد: بیش از 55 درصد از صادرات محصولات استان گیلان مربوط به بخش کشاورزی است و سالانه بیش از 300 میلیون دلار درآمد ارزی ناشی از صادرات محصولات تولیدکنندگان استان گیلان است.

وی در پایان گفت: استان گیلان یکی از استان های بزرگ تولیدکنندگان تولید گوشت مرغ است. ما سالیانه قریب 177 هزار تن به صورت متوسط گوشت مرغ تولید می کنیم که حدود 60 درصد آن به استان های دیگر کشور توزیع می‌شود.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «کشاورزی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها