متصرفان اراضی ملی از تداخل وظایف دستگاه‌ها سوءاستفاده می‌کنند | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

متصرفان اراضی ملی از تداخل وظایف دستگاه‌ها سوءاستفاده می‌کنند

 • پنجشنبه 25 دی 1399 15:51
 • شناسه 49309
متصرفان اراضی ملی از تداخل وظایف دستگاه‌ها سوءاستفاده می‌کنند

معاون حفاظت و امور اراضی سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور گفت: متصرفان زمین‌های ملی از تداخل وظایف و قوانین دستگاهای دولتی استفاده می کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، رضا افلاطونی، معاون حفاظت و امور اراضی سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور، تداخل وظایف دستگاه‌های دولتی را ناشی از تناقض قوانین مختلف خواند و گفت: اساسی‌ترین مشکل حافظت از اراضی ملی همین تداخل وظایف دستگاه‌های مختلف دولتی است که براساس قوانین داخلی بر خودشان وظیفه میدانند به پرونده یک زمین خاص ورود کنند یا برعکس ورود نکنند.

وی با تاکید براینکه باید تکلیف اینگونه اراضی و حوزه مسئولیت دستگاه‌ها کاملا مشخص شود تا هر دستگاهی بداند چه وظیفه‌ای دارد و چه باید بکند، گفت: مثال زمینی که در حریم شهری واقع شده بدون استعلام از منابع طبیعی، پروانه ساختمان از شهرداری یا بخشداری میگیرد، درحالی که زمین ملی است، ولی شهرداری اعلام میکند ما براساس وظیفه سازمانی خود پروانه ساختمان صادر کرده ایم.

افلاطونی افزود: اینگونه تداخل وظایف هم مردم و سازمان جنگل‌ها را با مشکلاتی فراوانی مواجه میکند، هم دستگاه قضایی را دچار مشکل میکند.

وی با اعلام اینکه اینگونه موارد در نقاط مختلف کشور وجود دارد، گفت: همین ویلایی که چندی پیش به درخواست سازمان جنگل‌ها در شمیرانات تهران به علت ساخت غیر مجاز در اراضی ملی و دریافت سند مالکیت و آب و برق و گاز تخریب شد، از جمله همین موارد بود که زمین برای سازمان‌ها جنگل‌ها بود.

افلاطونی اختلافات بین سازمان جنگل‌ها و اوقاف را یکی از مصادیق تضاد قوانین خواند و گفت: جنگل‌های آق مشهد از جمله همین تضادها بود.

معاون حفاظت و امور اراضی سازمان جنگل‌ها همچنین گفت: چندی پیش هفت هزار هکتار از اراضی استان تهران با استفاده از همین تناقض‌ها از حوزه اراضی ملی خارج شد

افلاطونی در پایان با تاکید براینکه متصرفین اراضی ملی از اختلاف و تناقض قوانین بین دستگاها های دولتی استفاده میکنند، گفت: حل اینگونه مشکلات میتواند دست متصرفین اراضی ملی را کوتاه کند.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «کشاورزی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • صنایع غذایی هپتینا

  دشت اول

  صنایع غذایی هپتینا (10)

  خانم شیما سادات ترابی ساکن رفسنجان از نوجوانی به کارآفرینی و امور خیریه علاقمند بود . او کارگاه تولید کیک و کلمپه را در کشکوییه رفسنجان دایر کرده و حدود 15 نفر از ناشنوایان را به کار گرفته است .

 • تولید نگین گوهر درخشان

  دشت اول

  تولید نگین گوهر درخشان (11)

  خانم مریم علیپور اولین نفری بود که تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی را از سال 1389 در شهرستان شهربابک شروع کرد . او صاحب شرکت تعاونی گوهر درخشان است و مربی چیره دستی نیز در این زمینه به شمار می آید . آدرس : کرمان ، رفسنجان ، خیابان شهدا ، شهدای 3 تلفن : 09137063798

 • تحریریه تولید

  تحریریه اقتصاد

  تحریریه تولید (1185)

  تولید تلویزیون با 44 درصد افزایش، ساخت گیربکس 6 سرعته برای نخستین بار در کشور، کاهش شمار فرش بافان در اصفهان وجدیدترین اخبار تولید و اقتصادی تحریریه تولید ساعت 12 یکشنبه 10 اسفند

 • تحریریه تولید

  تحریریه اقتصاد

  تحریریه تولید (1184)

  ارتباط تصویری با آقای لطیفی سخنگوی گمرک، گزارش رمزارزها یا کریپتوکارنسی، ساخت گیربکس 6 سرعته تحریریه تولید ساعت 10 یکشنبه 10 اسفند

 • صنایع مسی دینا تولید کننده انواع ظروف مسی دست ساز

  دشت اول

  صنایع مسی دینا تولید کننده انواع ظروف مسی دست ساز (1)

  هادی اشرف برای فروش و عرضه تولیدات خود نام و نشان تجاری مس دینا را برگزید و هم اکنون عنوان دار تولید کننده ظروف دست ساز مسی است .

آخرین خبرها