فعالیت های تولیدی تعاونی روستایی خراسان شمالی | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

فعالیت های تولیدی تعاونی روستایی خراسان شمالی

  • پنجشنبه 02 بهمن 1399 15:21
  • شناسه 49565
فعالیت های تولیدی تعاونی روستایی خراسان شمالی

مهندس جلیل رمضانی مدیر تعاونی روستایی استان خراسان شمالی در گفتگو با شبکه ایران کالا فعالیت های تولیدی تعاونی روستایی این استان را تشریح کرد.

مهندس جلیل رمضانی مدیر تعاونی روستایی استان خراسان شمالی در گفتگو با شبکه ایران کالا درمورد فعالیت های تعاونی روستایی استان گفت: استان خراسان شمالی سالانه 1600 هزار تن محصولات زراعی و دامی تولید می کند و اشتغال عمده استان، کشاوری است و خراسان شمالی جمعیت میانگین روستایی اش نسبت به میانگین کشور بالاتر است.

رمضانی گفت: تعاونی روستایی در این استان با داشتن 183 تشکل مختلف شامل تعاونی تولیدی روستایی تعاون زنان و نظام صنفی خبرگان کشاورزی ، تحت عنوان سازمان تعاون روستایی انواع خدمات از فنی تا بازرگانی به کشاورزان ارائه میدهد و حدود 110 هزار عضو در این تشکل های مختلف مشغول به کار هستند.

مدیر تعاونی روستایی استان خراسان شمالی در مورد خرید قراردادی و تضمینی محصولات گفت: ما در سال جاری خرید تضمینی گندم و کلزا برای 16 مرکز خرید گندم و 7 مرکز خرید کلزا در سطح استان داشتیم و در سال گذشته روی کشاورزی قراردادی پنبه کار کردیم و 170 هکتار زمین را زیر کشت پنبه بردیم و از زمان تهیه زمین تا برداشت زیر نظر کارشناسان انجام شد و در مقایسه با تولید دو تن در زمین مشابه ما توانستیم 7تن پنبه با کیفیت را تولید کنیم که برای کشاورزان سود بسیار خوبی داشت.

وی افزود: در بحث محصولات، استان هم خشکبار خوبی دارد وهم محصولات باغی  و همچنین گوشت قرمز با کیفیتی دارد و عمده محصولات باغی و حبوبات ما در استان را می توان گفت محصولات ارگانیک هستند و ما بازارچه زعفران داریم در استان که به فروش بدون واسطه این محصول کشاورزان مشغول هستند.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «کشاورزی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها