بررسی ظرفیت های تعاونی روستایی استان اصفهان | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

بررسی ظرفیت های تعاونی روستایی استان اصفهان

  • چهارشنبه 13 اسفند 1399 17:03
  • شناسه 60975
بررسی ظرفیت های تعاونی روستایی استان اصفهان

مدیر سازمان تعاونی روستایی اصفهان گفت: مجموعه تعاونی روستایی با 466 تشکل تعاونی در سطح استان فعالیت دارد که در دسته های تعاونی های کشاورزی، تولید روستایی و زنان و صنف کشاورزی در این حوزه فعالیت دارند و مجموعا 350 هزار بهره بردار را پوشش می دهند.

حاج عبدی مدیر سازمان تعاونی روستایی اصفهان در گفتگو با شبکه ایران کالا درمورد عملکرد یک ساله تعاونی روستایی این استان گفت: سازمان تعاونی روستایی اصفهان و شبکه زیر مجموعه آن یکی از گسترده ترین شبکه تعاونی روستایی در سطح کشور است که وظایف حاکمیتی و تصدی گری مختلفی را دنبال می کند.

وی افزود: سروظیفه اصلی سازمان تعاونی روستایی هدایت، حمایت و نظارت بر تشکل های مجموعه سازمان تعاون روستایی است که در حوزه سیاستگذای، سازمان دهی و ساماندهی، کارآمدسازی و ارتقاء سطح توانمندی های تخصصی و مهارت های عالی، عملیاتی و خدمات رسانی و مدیرتی در سطح استان را دنبال می کند.  بخش هدایتی ما در بخش آموزش بحث ارزش های تعاونی، روش اداره تعاونی ها، اشعاع فرهنگ تعاون، تعلیم و تربیت نیروی انسانی و توسعه روابط بین تعاونی ها از جمله برنامه های هدایتی مجموعه تعاونی روستایی اصفهان است.

مدیر سازمان تعاونی روستایی اصفهان گفت: بخش حمایتی ما ارائه خدمات و مشاوره مالی و اعتباری و حقوقی، بازاریابی، بازار رسانی، تاسیسات زیربنایی و دفاع از منافع صنفی شبکه تعاون روستایی است که یکی از بخث های بسیار مهم ما در حوزه سازمان نظارت است و ارائه خدمات حسابرسی، نظارت، راهنمایی و مراقبت از فعالیت های مختلف تعاونی ها و ارائه خدمات در جهت تاییدیه و تنظیم بودجه و اسناد مالی است.

حاج عبدی بیان کرد: خدماتی را درحوزه تصدی گری ما به بخش شبکه تعاون روستایی ارائه کردیم؛ تهیه و توزیع نهاده ها، خرید،جمع آوری، نگهداری و فروش محصولات کشاورزی، ایجاد تاسیسات انبار، سردخانه و صنایع تبدیلی و نمایشگاه های محصولات کشاروزی از جمله فعالیت های تعاونی روستایی اصفهان است. 

وی اظهار داشت: مجموعه تعاونی روستایی با 466 تشکل تعاونی در سطح استان فعالیت دارد که در دسته های تعاونی های کشاورزی، تولید روستایی و زنان و صنف کشاورزی در این حوزه فعالیت دارند که مجموعا 350 هزار بهره بردار را پوشش می دهند.  

مدیر سازمان تعاونی روستایی ادامه داد: تعاونی روستای در حوزه بازرگانی که یکی از بخش های بسیار مهم ما در سازمان است خرید های تضمینی، خرید های حمایتی و خرید های توافقی را انجام می دهد و امروز در استان اصفهان بارانداز عرضه مستقیم محصولات کشاروزی را افتتاح کردیم و به بهره برداری رساندیم که محصولات کشاروزی را به صورت مستقیم به دست مصرف کنده می رساند که هم تولید کننده منفعت بیشتری می برد و هم مصرف کننده با قیمت پایین تری محصول را خریداری می کند.

حاج عبدی عنوان کرد: ما 34 زیرساخت ایجاد روستابازار را در سطح استان ایجاد کرده ایم که امروز 9 روستابازار در 6 شهرستان استان را همزمان به بهره برداری رساندیم و از این بارانداز محصولات مختلفی را که استان اصفهان نیاز دارد تامین و هم مبادله کالا با کالا در سطح کشور و اتحادیه های مختلف را در این بارانداز انجام میدهیم.

مدیر سازمان تعاونی روستایی اصفهان بیان کرد: یکی از برنامه هایی که با موفقیت تمام در سطح استان دنبال کردیم یک سری محصولات استراتژیک مثل گندم و دانه های روغنی را خرید تضمینی داشتیم و سال گذشته 112هزار  و 330 تن خرید تضمینی گندم را داشتیم که 93 درصد گندم استان را تضمینی خرید کرده ایم.

وی افزود: ایجاد زنجیره های ارزش محصولات کشاورزی بخصوص در محصول شیر و تخم مرغ در استان موفقیت دیگر ما است که 63 مرکز در سطح استان محل جمع آوری شیر را داریم که تا این تاریخ 200 هزارتن شیر را جمع آوری کرده ایم و در حوزه صنایع تبدیلی کار کرده ایم.

حاج عبدی گفت: خرید حمایتی محصولات کشاورزی امسال با حمایت در بخش گوجه فرنگی در سطح استان نزدیک به 14هزار تن خرید حمایتی از کشاورزان داشتیم و در بحث خرید توافقی نیز 1207 هزار تن خرید توافقی محصولات کشاورزی را داشتیم.

مدیر سازمان تعاونی روستایی اصفهان تأکید کرد: بحث دیگر آموزش در بخش های مختلف است که 4800 نفر را با شرایط کرونایی و محدودیت هایی که داشتیم در سال انجام دادیم  و در بحث تامین نهاده های دامی تا این تاریخ 730 هزارتن نهاده را بین دامداران و مرغداران استان توزیع کرده ایم.

انتهای پیام/

مطالب بیشتر از «کشاورزی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها