معرفی ظرفیت‌های تعاونی روستایی استان گلستان | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

معرفی ظرفیت‌های تعاونی روستایی استان گلستان

  • پنجشنبه 14 اسفند 1399 17:46
  • شناسه 61006
معرفی ظرفیت‌های تعاونی روستایی استان گلستان

مدیر عامل تعاون روستایی استان گلستان گفت: از ابتدای سال 99 در قسمت تامین نهاده‌های دامی و کشاورزی نزدیک به ۲۰ تن نهاده بین دامداران توزیع کرده ایم

زنگنه مدیر عامل تعاون روستایی استان گلستان درباره این اتحادیه در گفتگوی زنده با شبکه ایران کالا  گفت: اتحادیه تعاون روستایی استان گلستان در  سال ۷۶ تشکیل شده است و عمده فعالیت های آن حمایت از کشاورزان در بخش تامین نهادهای کشاورزی بوده همچنین خرید محصولات کشاورزان در زمان تولید است که بدون واسطه و در کمترین زمان را داشته باشیم.

وی ادامه داد: تولید تعاون روستایی در سال ۹۹ با ایجاد ۴۲ مرکز با خرید کلزا که اولین خرید از کشاورزان بود شروع کرد و به همراه آن خرید گندم را در دور ترین نقطه ها داشته است.همچنین به همراه توزیع کود های کشاورزی نزدیک به ۲۰ هزار تن را تحویل کشاورزان شده است.

زنگنه درباره وضعیت کاشت پنبه توضیح داد: کشت پنبه طی سنوات گذشته از سال ۹۴ تا به امروز هر ساله با توجه به بذرهای اصلاح شده به عنوان کشت دوم با استقبال خوبی از طرف کشاورزان روبه‌رو می‌گردد.

وی ادامه داد: در قسمت تامین نهادهای دامی و کشاورزی  از ابتدای سال نزدیک به ۲۰ تن بین دامداران توزیع کرده ایم و نهاده از طریق سازمان جهاد کشاورزی در انبارهای تعاونی به دامداران تحویل داده می شود.

وی عنوان کرد:در بحث نهادهای کشاورزی نزدیک ۱۸ درصد از طریق شبکه تعاون روستایی تامین می شود.

وی درباره بخش آبزیان و  محصولات باغی گفت: در بخش پرورش میگو فعالیت های خوبی را شاهد هستیم،همچنین محصولات باغی ما از اردبهشت ماه پخش و به مراکز عرضه می شود.

زنگنه درباره تاثیر کروناتوضیح داد:کرونا روی  همه بخش ها تاثیر گذاشت در بخش کشاورزی ما تلاش کردیم که هیچ فعالیتی را کنسل نکنیم و جلوی آسیب کرونا را بگیریم تا کشاورزان ضربه کمتری نخورند.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «کشاورزی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها