تولید زعفران افزایشی نخواهد داشت | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

تولید زعفران افزایشی نخواهد داشت

  • پنجشنبه 23 اردیبهشت 1400 16:11
  • شناسه 63318
تولید زعفران افزایشی نخواهد داشت

عضو شورای ملی زعفران گفت: با توجه به شرایط خشکسالی و بارش کم، امسال تولید زعفران رشدی نخواهد داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، علی حسینی عضو شورای ملی زعفران از ثبات قیمت زعفران خبر داد و گفت: با توجه به اتمام ماه رمضان امیدواریم تقاضا برای خرید زعفران در بازارهای منطقه طی ماه های آتی افزایش یابد تا به میزان صادرات مورد انتظار دست یابیم.

وی افزود: با وجود شرایط خشکسالی و کم بارشی امیدواریم میزان تولید تحت تاثیر قرار نگیرد چرا که معیشت کشاورزان در مناطق خشک و کم آب به این محصول وابسته است.

حسینی ادامه داد: سیاست گذاری دولت باید به گونه ای باشد که کشاورزان امید به تولید را از دست ندهند که در صورت تحقق این امر صادرات رشد خواهد داشت‌.

این مقام مسئول درباره تاثیر کم بارشی و خشکسالی بر میزان تولید زعفران بیان کرد: با توجه به کاهش چشمگیر بارش نسبت به سال قبل، تولید زعفران افزایشی نخواهد داشت.

به گفته وی، با توجه به ثبات قیمت زعفران در چند سال اخیر، کشاورزان از تولید ناامیدشدند.

عضو شورای ملی زعفران با اشاره به اینکه قیمت زعفران در خرده فروشی ملاک نیست، بیان کرد: علی رغم افزایش سرسام آور هزینه های تولید، قیمت خرید زعفران از کشاورز نسبت به ۳ سال گذشته تفاوتی نداشته که این امر اجحاف در حق کشاورزان است.

وی با بیان اینکه کشاورزان رکن اصلی در اشتغالزایی اقتصاد روستایی هستند، گفت: با توجه به آنکه کشاورزان سهم بزرگی از اشتغال کشور را دارا هستند، از این رو حمایت همه جانبه از تولیدکنندگان باید صورت گیرد تا آنها به ادامه تولید امیدوار شوند‌.

حسینی در پایان درباره آخرین وضعیت صادرات طلای سرخ تصریح کرد: بنابر آمار گمرک، صادرات زعفران در ۱۲ ماه سال گذشته بیش از ۳۰ درصد رشد داشته است و امسال هم روند عادی صادرات ادامه دارد، اما آمار دقیقی از میزان آن نداریم.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «کشاورزی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها