احداث بیش از ۳۴۵ هزار کیلومتر شبکه گازرسانی | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

احداث بیش از ۳۴۵ هزار کیلومتر شبکه گازرسانی

 • سه شنبه 09 بهمن 1397 09:50
 • شناسه 37086
احداث بیش از ۳۴۵ هزار کیلومتر شبکه گازرسانی

احداث بیش از ۳۴۵ هزار کیلومتر شبکه گازرسانی در کشور سبب شده ضریب نفوذ گازرسانی شهری به ۹۷ و روستایی به ۷۷ درصد برسد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، شرکت ملی گاز ایران، به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی با انتشار گزارشی اعلام کرد: پس از انقلاب اسلامی، گازرسانی همواره روند رو به افزایشی را در کشور پیموده، به گونه‌ای که تعداد شهر‌های گازرسانی شده از هشت شهر در سال ۱۳۵۷ به هزار و ۱۳۵ شهر و تعداد روستا‌های گازرسانی شده نیز از یک روستا به ۲۷ هزار و ۱۹۸ روستا در سال ۹۷ رسیده است.

این گزارش با بیان اینکه رویکرد شرکت ملی گاز در این سال‌ها خدمت‌رسانی با هدف محرومیت‌زدایی و رفع مشکلات مردم به عنوان لازمه برقراری عدالت اجتماعی و رفاه نسبی بوده است می‌افزاید: حاصل این تلاش شبانه‌روزی، رسیدن سهم گاز طبیعی در سبد مصرف انرژی کشور به بیش از ۷۰ درصد است. 
شرکت ملی گاز در گزارش خود آورده است: در جریان گازرسانی به شهر‌ها و روستا‌های کشور تاکنون بیش از ۳۴۵ هزار و ۱۰۰ کیلومتر شبکه داخلی شهری و روستایی احداث و بیش از ۱۱ میلیون و ۴۶۰ هزار انشعاب نصب شده است و حدود ۲۶ میلیون و ۵۵۰ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی (بیش از ۹۷ درصد جمعیت شهری و بیش از ۷۷ درصد جمعیت روستایی) کشور از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند شده‌اند، همچنین تعداد نیروگاه‌های گازرسانی شده نیز از ۱۴ مورد در سال ۱۳۵۷ به ۸۳ نیروگاه رسیده است.
این گزارش پیش‌بینی کرده است: با تکمیل عملیات گازرسانی در استان سیستان و بلوچستان و تا پایان سند چشم‌انداز، همه جمعیت شهری و روستایی کشور که قابلیت گازرسانی به آن‌ها وجود دارد، از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند شوند. 

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «گاز »

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  یک کارشناس اقتصادی معتقد است به جای منطقه‌ای شدن دستمزد باید به سمت یکسان‌سازی دستمزد و برقراری عدالت در مناطق روستایی و شهری رفت. وی پلکانی شدن حداقل دستمزد کارگران در سال آینده را پیشنهاد کرد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها