گردشگری زمستانی جز اولویت های اول توسعه صنعت گردشگری استان اردبیل است | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

گردشگری زمستانی جز اولویت های اول توسعه صنعت گردشگری استان اردبیل است

  • شنبه 11 آذر 1396 11:46
  • شناسه 12482
گردشگری زمستانی جز اولویت های اول توسعه صنعت گردشگری استان اردبیل است

استاندار اردبیل گفت که گردشگری زمستانی جز اولویت های اول توسعه صنعت گردشگری این استان است.

به گزارش شبکه ایران کالا به نقل از ایرنا ، اکبر بهنام جو در بازدید از پروژه های عمرانی ، گردشگری و خدماتی فعال و راکد مانده شهرستان سرعین افزود: گردشگری در این استان در حال حاضر فصلی است و فقط در فصل تابستان شاهد حضور خیل گردشگران در این استان هستیم.
وی اظهار کرد: برای توسعه صنعت گردشگری استان اردبیل باید گردشگری زمستانی استان اردبیل را فعال کنیم که یکی از راههای آن توجه ویژه به ورزش های زمستانی است.
او گفت: شهرستان های مشگین شهر و خلخال نیز باید همپا با شهرستان سرعین که دارای استعدادهای قابل توجهی در حوزه ورزش و تفریحات زمستانی هستند، فعال شوند.
بهنام جو افزود: حمایت از بخش خصوصی در راه اندازی پیست های اسکی دیگر در مناطق مستعد می تواند سرعت بیشتری به رونق گردشگری در فصل زمستان بدهد و در همین راستا پیست اسکی آلوارس که دارای سابقه فعالیت در این حوزه است و با حمایت های لازم در فاز دوم اقدام به ساخت تله کابین و امکانات رفاهی و اقامتی در این مجموعه می شود.
استاندار اردبیل همچنین ساخت مجموعه های آبدرمانی جدید را منوط به کاربری جدید دانست و گفت: پتانسیل پزشکی آبدرمانی به معنای واقعی تاکنون انجام نشده و در همین راستا برنامه ریزی کاملی برای آموزش پزشکان و استقرار آنها در آبهای معدنی و استفاده از ظرفیت فیزیوتراپی به عنوان یکی از راههای رونق گردشگری سلامت در دستور کار است.
استاندار اردبیل در ادامه از برنامه ریزی برای تحرک بخشی حوزه گردشگری شهرستان سرعین از جمله برگزاری مسابقات اسکی سراسری در بهمن امسال خبر داد و افزود: پیست اسکی آلوارس بعد از پیست شمشک دومین پیست معتبر ایران است که در صورت پایان یافتن خط 2 و 3 تله کابین و امکانات اقامتی و خدماتی این مجموعه شاهد برگزاری مسابقات جهانی در این مجموعه خواهیم بود.


او اظهار کرد: برای این امر تکمیل جاده ارتباطی این مجموعه جز برنامه های اولویت دار این شهرستان خواهد بود.
بهنام جو در ادامه ایجاد نگاه و دیدگاه مثبت به سرمایه گذاری را از عوامل مهم و راهگشا در سرمایه گذاری ذکر کرد و گفت: مقام معظم رهبری ، تلاشگران عرصه اقتصادی و سرمایه گذاران و کارآفرینان را بعنوان جهادگران اقتصادی معرفی کرده اند که این دیدگاه مترقی و مثبت باید در جامعه فراگیر شود چرا که با مثبت شدن نگاهها به سرمایه گذاری و فعالیت های اقتصادی عزم عمومی برای رفع مشکلات موجود بوجود می آید و موانع از سر راه برداشته می شود.
وی تصریح کرد: به هیچ وجه نباید به سرمایه گذاران و کارآفرینانی که با نیت خدمت به کشور و مردم تلاش می کنند با دیدگاه منفی نگاه کنیم بلکه همه مدیران ذیربط باید با جدیت برای رفع موانع سرمایه گذاری که عامل توسعه و رونق اقتصادی و اشتغال استان است تلاش کنند.
استاندار اردبیل همچنین کوتاه سازی مسیر صدور مجوزها و استعلام ها و تسهیل سرمایه گذاری در بخش سرمایه گذاری را مورد تاکید قرار داد و گفت: طولانی شدن فرآیند استعلام گیری موانع بسیاری را برای سرمایه گذاران ایجاد می کند که در همین راستا در استان از دستگاههای متولی خواسته ایم در کمترین زمان ممکن فرایند استعلام انجام دهند.
شهرستان سرعین با دهها دهنه آبگرم معدنی و پیست اسکی آلوارس از مناطق گردشگر پذیر کشور در 27 کیلومتری غرب اردبیل قرار دارد. 
آلوارس سرعین به لحاظ داشتن ذخایر برف در طول دست کم شش ماه از سال رتبه نخست کشور را دارد و این منطقه به همراه امکانات تفریحی و ورزشی که در آن ایجاد شده نقش بسزایی در توسعه ورزش های زمستانی، جذب گردشگران خارجی ، ایجاد اشتغال و پرکردن اوقات فراغت جوانان و تکمیل موقعیت ویژه گردشگری در شهر سرعین دارد.

انتهای پیام /

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «گردشگری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها