سند توسعه گردشگری دریایی کشور تدوین شد

 • یکشنبه 17 دی 1396 10:13
 • شناسه 13665
سند توسعه گردشگری دریایی کشور تدوین شد

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی از تدوین سند توسعه گردشگری دریایی کشور توسط این سازمان خبر داد.

به گزارش شبکه ایران کالا به نقل از ایرنا هادی حق شناس با اعلام این خبر در نخستین نشست کارگروه توسعه گردشگری دریایی کشور که با حضور نمایندگان بخش دولتی و خصوصی فعال در دو حوزه حمل و نقل و گردشگری بر گزار شد، افزود، سند ترکیبی توسعه گردشگری دریایی ایران در قالب پروژه مطالعاتی پس از بررسی و مطالعات راهبردی سازمان بنادر و دریانوردی تهیه و تدوین می شود.

به گفته این عضو هیات مدیره سازمان بنادر و دریانوردی، با توجه به مصوبه شورای عالی ترابری کشور، باید در کارگروه توسعه گردشگری دریایی به تعریف مدلی برسیم که علاوه بر استفاده بهینه از امکانات و جذابیت های موجود ، راهکارهای اجرایی و عملی توسعه گردشگری در دریا نیز در آن لحاظ شده باشد.
بر اساس گزارش سازمان بنادر و دریانوردی، حق شناس با اشاره به جذابیت ها و امکانات بالقوه گردشگری دریایی در شمال و جنوب ایران، گفت: باید بپذیریم صنعت گردشگری از نوع دریایی، موضوع علمی و وابسته به دانش است، لذا با کمک کارگروه توسعه گردشگری و در قالب یک پروژه مطالعاتی، طی یک ماه آینده سند ترکیبی توسعه گردشگری دریایی ایران توسط مرکز مطالعات راهبردی سازمان بنادر تدوین و به شورای عالی ترابری کشور ارائه می شود.
وی با بیان اینکه گردشگری دریایی؛ صنعتی به شدت وابسته به دانش است، تصریح کرد: سازمان بنادر به متقاضیان توسعه و تجهیز گردشگری دریایی ایران تسهیلات پرداخت می کند، ضمن آنکه سند ترکیبی توسعه گردشگری دریایی در همایش بهمن ماه ارگان هایی دریایی کشور در چابهار به بحث گذاشته خواهد شد تا بازتاب بیشتری داشته باشد.
حق شناس افزود، در این نشست که هدف اولیه اش مطابق مصوبه شورای عالی هماهنگی ترابری، شناسایی موانع و ارائه راهکارهای توسعه گردشگری دریایی در کشور اعلام شده است، نمایندگان سازمان ها و شرکت های دولتی و خصوصی ضمن باز تعریف مفهوم گردشگری دریایی و تشریح ظرفیت ها و نیازمندی های گردشگری ساحلی و دریایی در دو بخش گردشگران داخلی و خارجی، بر ضرورت وحدت تصمیم گیری و تهیه سند توسعه و ترویج گردشگری در دریا ، ساحل و پسکرانه بندری تاکید خواهند داشت.

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «گردشگری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • شگرد جدید معامله گران در بازار دلار و سکه

  شگرد جدید معامله گران در بازار دلار و سکه

  با نگاهی به پایگاه های اینترنتی معتبر ارز و سکه میتوان مشاهده کرد که در ابتدای هر روز قیمتهای سکه طلا و ارز سیر نزولی پیدا میکنند و در انتهای روز دوباره رشد صعودی خود را از سر می گیرند.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها