ظرفیت فرودگاه امام (ره) 14 درصد افزایش یافت | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

ظرفیت فرودگاه امام (ره) 14 درصد افزایش یافت

  • یکشنبه 27 اسفند 1396 17:37
  • شناسه 16007
 ظرفیت فرودگاه امام (ره) 14 درصد افزایش یافت

وزیر راه و شهرسازی گفت، برای تسهیل تردد مردم در تعطیلات نوروز 97 ظرفیت پروازی و مسافری فرودگاه امام خمینی (ره) 14 درصد افزایش یافته است.

به گزارش شبکه ایران کالا به نقل از ایرنا، «عباس آخوندی» روز یکشنبه پس از بازدید از قسمت های مختلف فرودگاه امام خمینی (ره) در جمع خبرنگاران درباره این بازدید اظهار داشت، طبق روال معمول، پیش از آغاز سفرهای نوروزی در فرودگاه، پایانه های مسافری و ایستگاه های راه آهن حاضر می شویم تا نحوه ارائه خدمات سفرهای نوروزی بخش های مختلف حمل و نقل مورد ارزیابی قرار گیرد.

وی گفت، خوشبختانه امسال پروازهای نوروزی به طور مناسب برنامه ریزی شده است تا مردم در اوج سفرهای هوایی مشکلاتی نداشته باشند و پروازهای آنها با آرامش بیشتری از فرودگاه ها انجام شود. امسال برای راحتی مردم سیستم جدید «نوار نقاله» برای حمل بار مسافران در فرودگاه امام (ره) راه اندازی شده تا مسافران نیز در این ایام بتوانند بار خود را به شکل مناسبی دریافت کنند. 
آخوندی اظهارداشت، برای خروج مسافران در دروازه (گیت) گذرنامه صف های طولانی وجود نداشت و برای رفت و آمد مردم به فرودگاه امام نیز در بخش ورودی فرودگاه، حمل و نقل عمومی با خصوصی تفکیک شده تا در این زمینه نیز تداخلی نداشته باشیم. 
وزیر راه و شهرسازی گفت، خوشبختانه برای پاسخگویی به مردم میزهای پاسخگو به مسافران در پایانه فرودگاه امام (ره) تعبیه شده است و به زبان های مختلفی به مردم و مسافران پاسخگو هستند. 
آخوندی اظهارداشت، برای تحویل بار نیز 2 ورودی در فرودگاه در نظر گرفته شده بود که این موضوع سبب طولانی شدن صف های مسافران می شد که امسال این ورودی ها به هفت فقره افزایش یافته تا مردم کمتر در صف های بازرسی و تحویل بار بمانند. 

Image result for ‫عباس آخوندی‬‎
وزیر راه و شهرسازی همچنین با اشاره به وضعیت ترمینال سلام در فرودگاه امام افزود: این ترمینال با پنج میلیون مسافر در سال خوشبختانه تابستان سال 97 سرویس دهی خود را آغاز می کند. 
آخوندی در خصوص فراخوان ارائه ایده مناسب برای طراحی پایانه مسافری ایرانشهر در فرودگاه امام با ظرفیت 25 میلیون مسافر در فاز نخست، اظهار داشت، فراخوان این کار انجام شد و در تلاشیم تا چهار یا پنج سال آینده این ترمینال برای ارائه خدمات مناسب به مسافران در این فرودگاه تکمیل شود. 

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «گردشگری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها