حفظ کیفیت منابع آب خط قرمز توسعه گردشگری است | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

حفظ کیفیت منابع آب خط قرمز توسعه گردشگری است

  • شنبه 11 خرداد 1398 12:26
  • شناسه 38597
حفظ کیفیت منابع آب خط قرمز توسعه گردشگری است

وزیر نیرو گفت: حفظ کیفیت و کمیت منابع آب خط قرمز در توسعه گردشگری است و رعایت مسایل زیست محیطی به عنوان یک اصل مورد توجه جدی قرار دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، رضا اردکانیان در پاسخ به اینکه حضور مردم در کنار منابع آبی و سدها امکان آلوده شدن این منابع را افزایش خواهد داد، افزود: در صورت رعایت نشدن مسائل بهداشتی و زیست محیطی این طرح متوقف خواهد شد.

وی با اشاره به تفاهمنامه ای که با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در روز گذشته (سه شنبه) به امضا رسید، اظهار داشت: شرط اصلی و اساسی اجرای این تفاهمنامه همکاری کامل مردم و گردشگران است.

اردکانیان گفت: وزارت نیرو در این مرحله بنا را براین گذاشته‌ که مردم و گردشگران درک مناسبی از این موضوع دارند و امید است عملکرد مناسبی ایجاد شود تا این طرح همواره با رعایت موازین زیست محیطی اجرایی شود.

وی در باره شرایط ایجاد تأسیسات برای اقامت گردشگران در کنار منابع آبی گفت: ایجاد این تأسیسات هم باید با توجه به  همه مسائل بهداشتی و مقررات زیست محیطی باشد و نیز به گونه‌ای طراحی شوند که پساب‌های آلوده آنها، منابع آب را با خطر روبرو نسازد و چنانچه این شرایط را داشته باشند، ایجاد این تأسیسات مانعی ندارد.

 روز گذشته وزارت نیرو و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تفاهمنامه ای امضا کردند که بر اثر آن مردم و گردشگران خواهند توانست در کنار این منابع از مواهب طبیعی استفاده کنند.

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «گردشگری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها