یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی اصفهان | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی اصفهان

 • دوشنبه 27 خرداد 1398 22:45
 • شناسه 38714
یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی اصفهان

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان از برگزاری نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان در سال ۹۸ به صورت کاملا حرفه ای و متفاوت خبرداد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، ، یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی اصفهان از 28 تا 31 خرداد در محل نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان، برگزار خواهد شد.

فریدون اله یاری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: برگزاری نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی اصفهان از اهمیت ویژه‌ای در سطح کشور برخوردار است و با توجه به جایگاه محوری این استان در بخش گردشگری، پیش‌بینی می‌شود بخش قابل توجهی از فعالان این عرصه، در نمایشگاه حضور داشته باشند.

وی ادامه داد: می دانیم که گردشگری در استان اصفهان می بایست به صنعتی فراگیر و محوری تبدیل شود که این امر نیازمند مسیری سخت است، از اینرو سپردن برگزاری نمایشگاهی در چنین سطح وسیعی نیازمند تیم حرفه ای و مجربی است که تجربه لازم را در حوزه های تخصصی آن داشته باشند.

اله یاری اضافه کرد: استان اصفهان از شمال به استانهای مرکزی، قم و سمنان، از جنوب به استانهای فارس و کهگیلویه و بویراحمد، از مشرق به استانهای یزد و خراسان و از غرب به استانهای لرستان و چهارمحال و بختیاری محدود می شود  که با توجه به تنوع فرهنگی و رسوم این استان ها، برگزاری نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی درشهرگنبدهای فیروزه ای، باعث میشود مردم این مناطق با فرهنگ و آداب و سنن یگدیگر به خوبی آشنا شوند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: با توجه به اینکه صنعت گردشگری سومین صنعت درآمدزا در جهان محسوب می شود، میتوان مهم ترین اهداف یازدهمین نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی را، جذب گردشگر و ارتقا جایگاه صنعت گردشگری در جامعه برشمردو حتی به مرحله اجرا درآورد.

وی تصریح کرد: از طرفی شهر اصفهان بعد از تهران و مشهد شهر سوم پهناور در ایران محسوب میشود، بنا براین برگزاری نمایشگاه بین المللی اصفهان فرصت عالی برای افراد فعال در حوزه گردشگری میباشد. فعالان گردشگری میتوانند علاوه بر ارائه خدمات خود با ایده ها و فناوری ها جدید این حوزه آشنا شوند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان از برنامه های ویژه و متفاوت در یازدهمین نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان در خردادماه جاری خبر دادوافزود: با رویکردی جدید در نحوه اجرای نمایشگاه، توسعه روزافزون صنعت گردشگری در استان را محقق خواهیم کرد.

اله یاری با اشاره به اینکه اصفهان برای یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی خود میزبان میهمانانی ویژه از جمله نمایندگان۱۵ کشور خارجی که ۱۳ کشور از خواهرخوانده های اصفهان هستند اظهار داشت: همچنین «غدا هیجاوی» رئیس منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی و دکتر «فریبا نظری»، رییس فدراسیون بین المللی توریسم سلامت خواهدبود.

شايان ذكر است؛ صنایع دستی، پس از جنگ جهانی دوم، با محتوای هنری و فرهنگی، مورد توجه کشورهای پیشرفته قرار گرفت، در دهم ژوئن (بیستم خرداد) سال 1964 میلادی نخستین همایش جهانی با شرکت مسؤولان اجرایی، استادان دانشگاه، هنرمندان و صنعتگران بیش از 40 کشور جهان، در نیویورک برگزار شد، در قطعنامه پایانی آن همایش، تأسیس شورای جهانی صنایع دستی ، به عنوان نهاد وابسته به یونسکو تصویب و سالروز برگزاری این همایش، به عنوان روز جهانی صنایع دستی نامگذاری شد. 

 

مطالب بیشتر از «گردشگری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • محمد شفقی

  سازدهنی

  محمد شفقی (32)

  یکی از قدیمی ترین و مهم ترین تولید کنندگان فرش

 • تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد (525)

  طرح راه اندازی پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار، ، تعیین تکلیف دستمزد کارگران، آخرین اخبار پلیس امنیت اقتصادی، آخرین اخبار اقتصادی: 1.6 میلیون نفر متقاضی مسکن ملی، بازگشت رونق به بازار سرمایه تحریریه اقتصاد ساعت 12 شنبه 10 خرداد

 • تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد (519)

  توانمندی تولید کنندگان، سیاست های پولی بانک مرکزی، گشت مشترک تعزیرات در بازار لوازم خانگی، اخبار اقتصادی: تسهیلات دهی به 12 رسته گل و گیاه زینتی، دریافت 60 هزار قطعه زمین برای ساخت مسکن تحریریه اقتصاد ساعت 12 چهارشنبه 07 خرداد

 • تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد (524)

  آیا روند بازار بورس و سهام عدالت در ماه های اخیر، آخرین اخبار و آمار کشاورزی، صنعت دام و طیور استان کردستان، اخبار اقتصادی روز: نخستین افتتاح طرح اقدام ملی مسکن در سیرجان انجام می‌شود و... تحریریه اقتصاد ساعت 10 شنبه 10 خرداد

 • پشت صحنه برنامه چشم انداز، معرفی بخش مخاطبان سایت

  گفتانه

  پشت صحنه برنامه چشم انداز، معرفی بخش مخاطبان سایت (7)

  پشت صحنه برنامه چشم انداز اقتصاد، پیام تصویری مهرافزار، مدیریت پارچه سرای ایلکار، پیام صوتی مخاطب، معرفی بخش مخاطبان سایت و... بخشهای برنامه این هفته را تشکیل می دهند.

آخرین خبرها