رشد ۴۰ درصدی ورود گردشگران خارجی به کشور | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

رشد ۴۰ درصدی ورود گردشگران خارجی به کشور

 • چهارشنبه 16 مرداد 1398 09:44
 • شناسه 39148
رشد ۴۰ درصدی ورود گردشگران خارجی به کشور

معاون گردشگری کشور از رشد ۴۰ درصدی ورود گردشگران خارجی به کشور در سه ماهه اول امسال خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا  به نقل از خبرگزاری مهر، ولی تیموری از رشد ۴۰ درصدی ورود گردشگران خارجی به کشور در سه ماهه اول امسال  خبر داد و گفت: در این مدت شاهد ورود بیش از ۳ میلیون گردشگر خارجی به کشور بودیم.

معاون گردشگری کشور، در گفتگو با شبکه خبر سیما تصریح کرد: سال ۹۷ را با ۷ میلیون و ۸۰۰ هزار گردشگر ورودی به پایان رساندیم که نسبت به سال ۹۶ رشدی ۵۲ درصدی داشت و این موضوع به‌طور کامل نشان‌دهنده رشد ورود گردشگران خارجی به کشور است.

او افزود:  به واسطه جاذبه‌های بی نظیری که در کشور داریم و مجموعه اقداماتی که در ماه های اخیر از جمله لغو روادید با برخی از کشورها انجام شده شاهد افزایش ورود گردشگران خارجی به کشور هستیم.

او سپس به موضوع لغو روادید با کشور چین و هدف‌گذاری برای جذب ۲ میلیون گردشگر چینی اشاره کرد و افزود: در سال گذشته ۵۲هزار گردشگر چینی وارد کشور شدند که در مقابل تعداد گردشگران خروجی چین، عدد ناچیزی است؛ خصوصا این که این کشور در این مدت ۱۲۹ میلیون گردشگر خروجی داشته است و پیش بینی می شود که امسال این عدد به ۱۵۹ میلیون نفر برسد. از این رو تلاش می کنیم تا تعداد گردشگران چینی به کشور افزایش یابد.

لغو روادید هیجانی را در میان چینی ها ایجاد کرده است!

او در ادامه گفت: در حوزه گردشگری موضوعی با عنوان بازارهای هدف داریم که شناسایی بازارهای هدف بر اساس مطالعات بازار و شاخص‌های مختلف انجام می شود، در خصوص چین ۶۵ شاخص بررسی شد و کشور چین یکی از هدف بازارهای گردشگری ما قرار گرفته است. برنامه عملیاتی را برای این کشور آغاز کرده‌ایم که یکی از آن‌ها لغو روادید است. 

معاون گردشگری کشور با بیان این که دست یابی به عدد ۲ میلیون گردشگر چینی در سال دور از ذهن نیست، ادامه داد: اطمینان داریم که در درازمدت این عدد بیشتر از این هم خواهد بود، اما به‌طور حتم نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم سال اول ۲میلیون گردشگر چینی داشته باشیم، لغو روادید تاثیر خوبی داشته و هیجان خوبی را در چین آغاز کرده است و برای ماه‌های آینده تعداد زیادی گردشگر چینی در کشور خواهیم داشت.

این مقام مسئول در ادامه گفت: آشنا نبودن چینی‌ها با ایران یکی از مسائلی است که با آن روبه‌رو هستیم و این در حالی است که  وقتی گردشگران چینی می‌آیند افرادی تبلیغ می شوند که در بازگشت به کشورشان زیبایی‌های ایران را تبلیغ می‌کنند.

تیموری در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به برنامه‌های درازمدت برای جذب گردشگر چینی افزود: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده این عدد ۱۰۰درصد قابل افزایش است.

او در ادامه گفت: برنامه جامع زمان‌بندی‌شده‌ای را آغاز کرده‌ایم، معرفی ایران را در دستور کار قرار داده‌ایم و با همکاری سفارتخانه ایران اطلاع‌رسانی و معرفی را آغاز کرده‌ایم. دعوت از فعالان رسانه‌ای چین را در برنامه داریم و سمینارها و گفت‌وگوها با بخش خصوصی برگزار کردیم.

تیموری خاطرنشان کرد: مقامات چین نیز ایران را به‌عنوان مقصد سفر اتباع خود معرفی کرده‌اند و اگر موضوع لغو روادید با چین تأثیرات خوبی داشته باشد، لغو روادید را با رعایت نظرات وزارت امور خارجه برای سایر کشورها نیز می‌توانیم برنامه‌ریزی کنیم.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «گردشگری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • محمد شفقی

  سازدهنی

  محمد شفقی (32)

  یکی از قدیمی ترین و مهم ترین تولید کنندگان فرش

 • تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد (525)

  طرح راه اندازی پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار، ، تعیین تکلیف دستمزد کارگران، آخرین اخبار پلیس امنیت اقتصادی، آخرین اخبار اقتصادی: 1.6 میلیون نفر متقاضی مسکن ملی، بازگشت رونق به بازار سرمایه تحریریه اقتصاد ساعت 12 شنبه 10 خرداد

 • تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد (519)

  توانمندی تولید کنندگان، سیاست های پولی بانک مرکزی، گشت مشترک تعزیرات در بازار لوازم خانگی، اخبار اقتصادی: تسهیلات دهی به 12 رسته گل و گیاه زینتی، دریافت 60 هزار قطعه زمین برای ساخت مسکن تحریریه اقتصاد ساعت 12 چهارشنبه 07 خرداد

 • تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد (524)

  آیا روند بازار بورس و سهام عدالت در ماه های اخیر، آخرین اخبار و آمار کشاورزی، صنعت دام و طیور استان کردستان، اخبار اقتصادی روز: نخستین افتتاح طرح اقدام ملی مسکن در سیرجان انجام می‌شود و... تحریریه اقتصاد ساعت 10 شنبه 10 خرداد

 • پشت صحنه برنامه چشم انداز، معرفی بخش مخاطبان سایت

  گفتانه

  پشت صحنه برنامه چشم انداز، معرفی بخش مخاطبان سایت (7)

  پشت صحنه برنامه چشم انداز اقتصاد، پیام تصویری مهرافزار، مدیریت پارچه سرای ایلکار، پیام صوتی مخاطب، معرفی بخش مخاطبان سایت و... بخشهای برنامه این هفته را تشکیل می دهند.

آخرین خبرها