افزایش گردشگران خارجی مشهد مقدس در دهه اول محرم | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

افزایش گردشگران خارجی مشهد مقدس در دهه اول محرم

  • پنجشنبه 14 شهریور 1398 00:29
  • شناسه 39409
افزایش گردشگران خارجی مشهد مقدس در دهه اول محرم

معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی گفت: حضور زائران عراقی در مشهد و حرم مطهر رضوی رو به افزایش است به طوری که امسال حضور آنان در حرم بسیار چشمگیر بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا  به نقل از ایلنا معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی با بیان اینکه پارسال دو میلیون و ۳۶۰ هزار زائر غیر ایرانی در حرم رضوی حضور یافتند افزود: پیش بینی می شود تعداد زائران غیر ایرانی در پایان امسال به بیش از سه میلیون نفر برسد.

حجت الاسلام شریعتی نژاد افزود: حضور زائران عراقی در مشهد و حرم مطهر رضوی رو به افزایش است به طوری که امسال حضور آنان در حرم بسیار چشمگیر بود.

وی اضافه کرد: ویژه برنامه های حرم مطهر رضوی برای زائران غیر ایرانی در سه گروه عرب زبانان، اردو زبانان و آذری زبانان پیش بینی شده که به صورت روزانه شامل سخنرانی، عزاداری و محافل قرآنی در صحن غدیر، رواق دارالمرحمه و رواق کوثر برگزار می شود.

معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس‌رضوی گفت: محرم امسال هشت هیات مذهبی از زائران غیرایرانی در حرم مطهر رضوی حضور می یابند که عمده افراد این هیاتها مقیم مشهد و اهل کشور افغانستان و عراق هستند و همزمان با روز تاسوعا اجتماع بزرگ عرب زبانان در رواق دارالمرحمه حرم مطهر رضوی برگزار می شود.

شریعتی نژاد افزود: ۴۰۰ نفر پرسنل این معاونت، ۲۰۰ مجری و موذن و مکبر و فعال فرهنگی و هفت هزار خادمیار پشتیبان برگزاری مراسم عزاداری دهه اول محرم در حرم مطهر رضوی هستند.

 

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «گردشگری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها