برگزاری همایش «راه ابریشم» با حضور 16 کشور در همدان | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

برگزاری همایش «راه ابریشم» با حضور 16 کشور در همدان

  • جمعه 29 شهریور 1398 18:15
  • شناسه 39548
برگزاری همایش «راه ابریشم» با حضور 16 کشور در همدان

همایش بین‌المللی «راه ابریشم» اول مهرماه به مدت یک هفته با حضور 16 کشور عضو کمیته «راه ابریشم» و مدیران سازمان یونسکو برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا،  به نقل از خبرگزاری فارس نشست خبری رویداد «جهانی راه ابریشم» با حضور معاون استاندار، رئیس شورای شهر همدان، شهردار همدان، نایب رئیس شورای شهر و رئیس میراث فرهنگی برگزار شد.

در این مراسم به چگونگی برگزاری این رویداد بین‌المللی که از اول تا هفتم مهرماه با حضور 16 کشور عضو کمیته «راه ابریشم» و مدیران سازمان یونسکو برگزار خواهد شد، پرداختند.

عراقی: برگزاری پنل‌های تخصصی در همایش «راه ابریشم»

معاون عمرانی استاندار همدان در این نشست برگزاری نشست تخصصی «راه ابریشم» را یکی از رویدادهای دارای امتیاز برای همدان دانست و اظهار کرد: پیشنهاد این اقدام با شورای شهر و شهرداری همدان بوده و استاندار دستور پیگیری صادر کرده است.

محمودرضا عراقی با بیان اینکه این رویداد از اول تا هفتم مهرماه برگزار می‌شود افزود: وزیر علوم مهمان این اجلاس خواهد بود و استاندار در حال رایزنی برای حضور شخصیت‌های دیگر در این مراسم است.

وی از برگزاری پنل‌های تخصصی در این همایش و لزوم استفاده حداکثری از این پنل‌ها گفت: یکی دیگر از ویژگی‌های این همایش آشنایی میهمانان با اماکن تاریخی همدان است تا بار دیگر نام همدان در کشور و دنیا مطرح شود.

گردان: مدیران یونسکو می‌توانند در جذب گردشگر برای همدان موثر باشند

رئیس شورای شهر همدان نیز با بیان اینکه یکی از محورهای توسعه همدان رونق گردشگری است اظهار کرد: برگزاری چنین نشست‌هایی کمک شایانی به توسعه همدان در محور گردشگری خواهد کرد.

کامران گردان با اشاره به اینکه برای حمایت از این رویداد اعتبارات لازم را تخصیص داده‌ایم افزود: امیدوارم این همایش  در شناساندن بهتر همدان تاثیر‌گذار باشد.

وی با بیان اینکه مدیران یونسکو می‌توانند در جذب گردشگر برای همدان موثر باشند تصریح کرد: این رویداد برای جذب گردشگر داخلی، خارجی و جذب سرمایه‌گذاران در این زمینه حائز اهمیت است.

صوفی:ثبت جهانی آثار تاریخی همدان در اولویت همایش

 شهردار همدان نیز با بیان اینکه  نشست «جهانی راه ابریشم» با حضور 16 کشور عضو سازمان «راه ابریشم» در همدان برگزار می‌شود اظهار کرد: حضور ارکان و مدیران یونسکو به مدت یک هفته در همدان برای ثبت جهانی آثار کمک شایانی می‌کند.

 عباس صوفی با اشاره به اینکه 90 مهمان خارجی در این رویداد در همدان حضور خواهند یافت افزود: وفاق خوبی بین مسوولان استان برای برگزاری این رویداد برقرار است.

 وی با بیان اینکه از خبرنگاران و مجموعه رسانه‌ها تقاضا دارم در این نشست حضور داشته و اطلاع‌رسانی در سطح ملی رخ دهد گفت: اهمیت برگزاری این رویداد در اطلاع‌رسانی خلاصه می‌شود.

 شهردار همدان با اشاره به اینکه باید از حضور مدیران یونسکو حداکثر استفاده را ببریم تاکید کرد: امیدواریم حضور این مدیران منجر به ثبت جهانی یکی از آثار همدان شود.

 وی با بیان اینکه ثبت جهانی آثار همدان در اولویت قرار دارد گفت: جنس این رویداد گردشگری و میراث فرهنگی است اما شهرداری و شورای شهر برای یاری‌رسانی به سازمان میراث فرهنگی حضور فعال دارند.

 صوفی افزود: امیدوارم این رویداد آبرومند در همدان برگزار و بار دیگر نام همدان پرافتخار در دنیا مطرح و درخشیده شود.

مالمیر: افزایش 30 درصدی اقامت مسافر در همدان

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همدان نیز با بیان اینکه امسال یک رویداد فنی و تخصصی بزرگ با تیم منسجم برگزار می‌شود اظهار کرد: خوشبختانه ظرفیت خوبی به لحاظ نیروی انسانی برای برگزاری چنین رویدادی در همدان وجود دارد.

علی مالمیر با اشاره به اینکه توانایی برگزاری رویدادهای بین‌المللی در همدان وجود دارد ادامه داد: سیاست‎های وزارت میراث فرهنگی و گردشگری بر اثر رویدادهای بین‌المللی گذشته نسبت به محور گردشگری غرب کشور تغییر کرده است.

وی با بیان اینکه وضعیت گردشگری همدان رو به رشد است بیان کرد: در پنج ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته با 30 درصد رشد اقامت مسافر در همدان مواجه بودیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همدان با بیان اینکه این همایش ششمین نشست کمیته تخصصی «راه ابریشم» است افزود: محورهای تخصصی و متفاوتی در پنل‌های تخصصی برگزار خواهد شد.

وی تأکید کرد: سیاست‌های خوبی برای ثبت آثار چون سایت هگمتانه، سایت علیصدر، سایت ارزانفود و معابر دوران ماد مثل نوشیجان و حاجی‌خان تعیین شده است.

بادامی‌نجات: پیشنهاد ایجاد دفتر منطقه‌ای یونسکو در همدان/ سیتی‌برندینگ همدان

نایب رئیس شورای شهر اسلامی همدان با بیان اینکه سه پیشنهاد به سازمان یونسکو داده شده است اظهار کرد: ایجاد دفتر منطقه‌ای یونسکو در همدان یکی از پیشنهاداتی است که در حال پیگیری آن هستیم.

حمید بادامی‌نجات با اشاره به اینکه دومین پیشنهاد به سازمان یونسکو کشف همدان به عنوان پروژه جهانی با همکاری سازمان میراث فرهنگی و شهرداری است گفت: پیشنهاد سوم سیتی‌برندینگ همدان است، استان همدان چندین پتانسیل برندینگ دارد و سازمان یونسکو می‌تواند این پروژه را دنبال کند.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «گردشگری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها