گسترش روابط گردشگری اتریش با ایران | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

گسترش روابط گردشگری اتریش با ایران

  • دوشنبه 29 مهر 1398 11:52
  • شناسه 39935
گسترش روابط گردشگری اتریش با ایران

اشتفان شولتز، سفیر اتریش در ایران گفت: هواپیمایی این کشور پروازهایش را به ایران نه متوقف می‌کند و نه محدود. سفر گردشگران اتریشی به ایران نیز تحت‌تاثیر تحریم‌ها و تهدیدها قرار ندارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا ‌به نقل از دنیای اقتصاد، شولتز حضور هواپیمایی اتریش در ایران و ادامه خدمات آن را در این کشور، یک دستاورد بسیار بزرگ دانست و افزود: همانطور که می‌دانید بسیاری از ایرلاین‌ها پروازهای مستقیم به ایران را متوقف کرده‌اند، اما هواپیمایی اتریش تلاش کرده است ایران را به پایتخت‌های اروپایی متصل کند و ما از این بابت بسیار خوشحالیم. این اتفاق برای ایران به‌عنوان یک مقصد گردشگری امتیاز بزرگی است.
وی ظرفیت دو کشور را برای گسترش همکاری‌های گردشگری بسیار بالا دانست و درباره اثر تحریم‌ها و تهدیدهای آمریکا پس از خروج از برجام در سفر اتریشی‌ها به ایران گفت: به هیچ‌وجه این اتفاق نمی‌افتد و سفر اتریشی‌ها به ایران تحت‌تاثیر این تحریم‌ها قرار ندارد.

الکساندر ریگر، معاون فرهنگی سفارت اتریش در ایران و رئیس انجمن فرهنگی اتریش در تهران نیز پیش‌تر گفته بود: تحریم‌ها در تبادل گردشگر و استاد بین دو کشور اثری نداشته یا دست‌کم اتریش با این قضیه مشکلی نداشته است.

آمارهای وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کشورمان نشان می‌دهد سال گذشته ۱۰ هزار و ۱۵۶ اتریشی به ایران سفر کردند.

این آمار در ۶ ‌ماه نخست امسال بیش از پنج هزار نفر بوده است. رتبه اتریش در بین کشورهای گردشگرفرست به ایران، بیست‌و پنجم است و با آنکه سفر گردشگران اتریشی در دو سال گذشته با کاهش روبه‌رو شده اما آمارها نشان می‌دهد تحت‌تاثیر تعاملات دولت‌های دو کشور، رتبه این کشور در سال ۹۸ نسبت به سال گذشته، یک پله ارتقا پیدا کرده است.

انتهای پیام/

مطالب بیشتر از «گردشگری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها