گردشگر زن هلندی از زیبایی‌های ایران می‌گوید | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

گردشگر زن هلندی از زیبایی‌های ایران می‌گوید

  • سه شنبه 07 آبان 1398 02:52
  • شناسه 40034
گردشگر زن هلندی از زیبایی‌های ایران می‌گوید

یک زن گردشگر هلندی که برای نخستین بار به ایران سفر کرده است، ایرانیان را مردمانی خونگرم، مهربان و مهمان نواز توصیف کرده و می‌گوید که ایران کشوری امن برای گردشگران با هر نژاد و ملیتی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا به نقل از ایرنا، آنیتا ریکس (ANITA DIRIX) گردشگر هلندی که سفر خود را در ایران از کوه‌های الموت آغاز کرده است و در برنامه سفرش کاشان، یزد، کرمان، اصفهان، شیراز و تهران را به مدت سه هفته دارد گفت: آنچه در من رغبت ‌ایجاد کرد که به ایران سفر کنم شنیده‌ها در مورد مردم و فرهنگ ایرانیان است

وی افزود: ۲۰ سال قبل در هرات افغانستان مشغول به کار بودم و آنجا را دوست داشتم و می‌دانستم ایران نیز گزینه‌ای است که فرهنگ‌هایش به دلیل نزدیکی با هرات شبیه هم هست و می‌توانم درک خوبی از مردمانش داشته باشم.

وی  در ادامه گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: ایران با وجودی که گردشگران زیادی از هلند دارد اما هنوز برای مردم این کشور مشهور و شناخته‌ شده نیست.

این گردشگر هلندی با اشاره به اینکه توانسته است که خودرویی را برای سفر در ایران اجاره کند گفت: در کتاب‌های گردشگری و اطلاعاتی که در مورد ایران برای گردشگران موجود است، نوشته‌ شده ممکن نیست بتوانید در ایران خودرو اجاره کنید و ایران مکانی برای اجاره خودرو ندارد و من خیلی خوشحالم که توانستم خودرویی اجاره کنم.

آنیتا ریکس که اکنون در کرمان بسر می‌برد گفت: بیشترین مکان گردشگری که در استان کرمان مرا جذب خود کرد ارگ قدیم بم بوده و این اثر تاریخی همیشه برای من یک جای گمشده در ذهنم بود و از دیدن آن بسیار خوشحال هستم و بسیار برایم جای شگرفی بود.

وی از اینکه نتوانسته است اطلاعات خیلی خوبی را از اغلب مکان‌های تاریخی کرمان کسب کند اظهار نگرانی کرد و گفت: در بیشتر مکان‌های تاریخی کرمان کسی نبود که خوب بتواند برای من در مورد آنها توضیح دهد و جای راهنمای مکان گردشگری بسیار خالی بود و تنها به توضیحات سردر یا لوحی که در ابتدای مکان گردشگری زده‌شده بود بسنده می کردم .

ریکس اظهار داشت: بروشورهایی برای معرفی ارگ بم در اختیار من قرار دادند اما در مقایسه با توضیحات فارسی بسیار اطلاعات اندکی بود و در کتاب گردشگری نیز بیش از چند پاراگراف نوشته‌ نشده است که با این‌ وجود تنها دیدن این مکان هم برای من بسیار جالب و دیدنی بود.

گردشگر هلندی با بیان اینکه صبح زود برای دیدن ارگ قدیم بم از کرمان راه افتاده است گفت: جاهایی مثل رستوران که به مکان گردشگری نزدیک بود بسته بود و جایی برای استراحت و خوردن غذا وجود نداشت با اینکه اطراف آن بسیار جاها بود که می‌شد از آن‌ها بهترین استفاده را برای پذیرایی از مهمان داشت .

وی بیان داشت: بازار کرمان بسیار زیبا بود و آنچه بیش‌ از حد انتظار و شنیده‌ بودم تعداد افغانستانی‌ها و پاکستانی‌هایی بود که در بازار کرمان مشغول به کار بودند.

این مهمان هلندی حمام گنجعلیخان را فضای خیلی خوب و جالبی دانست که در آن توضیحات خوبی هم داده‌ شده بود و افزود: به دلیل محدودیت وقتی‌ که داشتم می‌خواستم روز بعد ادامه بازدید را انجام دهم که به دلیل تعطیلی مناسبتی، موزه هم‌ بسته بود و مشخص نیست دیگر چه زمانی به ایران برگردم که بتوانم این بازدید را کامل کنم و مثل من مطمئناً کسانی هم بوده‌اند که در روز تعطیل به کرمان آمده و امکان دیدن این موزه یا مکان‌های دیگر گردشگری را به دلیل تعطیلی نداشته‌اند و این اتفاق خوبی نیست.

وی کلوت‌های شهداد را بسیار زیبا عنوان کرد و گفت: از یزد تا شهداد را با خودرو تنها رانندگی کردم و کویر شهداد را با همراهی راهنما رفتم که طلوع آفتاب زیبا را در کویر تجربه کردم که بسیار در ذهن من ماندنی شد.

ریکس در ادامه افزود: با اینکه جی‌ پی‌ اس داشتم اما گاهی با مشکل مواجه می‌شدم و نمی‌توانستم مسیرم را پیدا کنم و در تاریکی نیز به دلیل نبود روشنایی مناسب در جاده و تاریکی مطلق خصوصاً پیدا کردن دور برگردان برایم بسیار دشوار بود که فکر می‌کنم موضوع مهمی است که باید برای آن کاری انجام شود.

ریکس در پایان گفت: دوست دارم باز هم ایران را در برنامه سفرهایم قرار دهم.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «گردشگری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها