روستای اصفهک طبس به فینال جایزه «TO DO» راه یافت | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

روستای اصفهک طبس به فینال جایزه «TO DO» راه یافت

  • یکشنبه 26 آبان 1398 19:00
  • شناسه 40172
روستای اصفهک طبس به فینال جایزه «TO DO» راه یافت

طرح گردشگری بافت قدیمی روستای «اصفهک» شهرستان طبس به فینال جایزه فستیوال «TO DO» راه یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی گفت: روستای اصفهک به لحاظ شاخص مشارکت‌های مردمی به مرحله نهایی فستیوال «TO DO» راه یافته و یکی از گزینه‌های دریافت این جایزه است.

علی شریعتی‌ منش روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه روستای اصفهک طبس در زلزله سال ۵۷ به طور کامل تخریب شده بود اظهار داشت: بعد از آن روستای جدیدی در کنار محل قدیم با مشارکت مردم ساخته شد که اکنون تعمیر و تبدیل به خانه‌های بوم‌گردی و گردشگری شده است.

وی وجود حمام قدیمی خزینه‌دار و صنایع دستی متعدد را از شاخصه‌های این روستا عنوان کرد و افزود: میراث فرهنگی نیز در بحث مردم به مردم این روستا کمک کرده تا اصفهک اولین روستای ثبت ملی در شاخص معماری شده است.

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی عنوان کرد: ارزش جایزه «TO DO» این است که روستای منتخب در آن به لحاظ جهانی، الگوی مشارکت مردمی می‌شود که افزایش تعداد گردشگران را در پی خواهد داشت.

وی یادآور شد: هفته گذشته نیز ارزیاب آلمانی این فستیوال بازدیدی از روستای اصفهک داشت و این روستا یکی از هفت فینالیست جایزه «TO DO» است.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «گردشگری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها