سومین جشنواره "کافه مقصد گردشگری" در پایتخت افتتاح شد | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

سومین جشنواره "کافه مقصد گردشگری" در پایتخت افتتاح شد

 • سه شنبه 10 دی 1398 09:07
 • شناسه 40623
سومین جشنواره "کافه مقصد گردشگری" در پایتخت افتتاح شد

سومین نمایشگاه "کافه مقصد گردشگری" با حضور مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران در باغ موزه قصر گشایش یافت و از تاریخ ۸ الی ۱۳ دی ماه با حضور کافه های خلاق در حوزه گردشگری شهری برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا به نقل از  میراث فرهنگی استان تهران، مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران در بازدید از محل این جشنواره گفت: امروز پیوند مناسبی بین کافه های فرهنگی و خانه تاریخی در تهران در حال توسعه و گسترش است که موجب حفظ و معرفی بناهای تاریخی می شود.

مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران با بیان اینکه فعالیت کافه ها در خانه های تاریخی یک ارزش افزوده برای فعالان این صنف تلقی می شود افزود: شهروندان و گردشگران مقاصدی را برای دریافت خدمات و گپ و گفت انتخاب تا حس آرامش را در آن مکان تجربه کنند.

پرهام جانفشان افزود: سبک معماری خانه های تاریخی تهران که برگرفته از فرهنگ، آداب و رسوم ایرانی است و حس یک محیط آرامش بخش را در کنار جاذبه های بصری به مخاطبان منتقل می‌کند.

وی گفت: کافه خانه های تاریخی علاوه بر عرضه خدمات پذیرایی به یک مقصد گردشگری شهری نیز تبدیل شده است.

مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران خاطر نشان کرد: گردشگری صنعت پویا و خلاقی است که برای توسعه آن باید از همه ی ظرفیت های شهری بهره برد و کافه ها به دلیل میزبانی از مخاطب گروه سنی نوجوان و جوان می تواند به مکانی برای معرفی فرهنگ و آداب رسوم ایرانی تبدیل شود.

باغ موزه قصر در انتهای خیابان مطهری، اول بزرگراه صیاد شیرازی پایتخت قرار دارد.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «گردشگری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • محمد شفقی

  سازدهنی

  محمد شفقی (32)

  یکی از قدیمی ترین و مهم ترین تولید کنندگان فرش

 • تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد (525)

  طرح راه اندازی پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار، ، تعیین تکلیف دستمزد کارگران، آخرین اخبار پلیس امنیت اقتصادی، آخرین اخبار اقتصادی: 1.6 میلیون نفر متقاضی مسکن ملی، بازگشت رونق به بازار سرمایه تحریریه اقتصاد ساعت 12 شنبه 10 خرداد

 • تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد (519)

  توانمندی تولید کنندگان، سیاست های پولی بانک مرکزی، گشت مشترک تعزیرات در بازار لوازم خانگی، اخبار اقتصادی: تسهیلات دهی به 12 رسته گل و گیاه زینتی، دریافت 60 هزار قطعه زمین برای ساخت مسکن تحریریه اقتصاد ساعت 12 چهارشنبه 07 خرداد

 • تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد (524)

  آیا روند بازار بورس و سهام عدالت در ماه های اخیر، آخرین اخبار و آمار کشاورزی، صنعت دام و طیور استان کردستان، اخبار اقتصادی روز: نخستین افتتاح طرح اقدام ملی مسکن در سیرجان انجام می‌شود و... تحریریه اقتصاد ساعت 10 شنبه 10 خرداد

 • پشت صحنه برنامه چشم انداز، معرفی بخش مخاطبان سایت

  گفتانه

  پشت صحنه برنامه چشم انداز، معرفی بخش مخاطبان سایت (7)

  پشت صحنه برنامه چشم انداز اقتصاد، پیام تصویری مهرافزار، مدیریت پارچه سرای ایلکار، پیام صوتی مخاطب، معرفی بخش مخاطبان سایت و... بخشهای برنامه این هفته را تشکیل می دهند.

آخرین خبرها