برنامه ریزی استان هرمزگان برای جذب 10 میلیون گردشگر | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

برنامه ریزی استان هرمزگان برای جذب 10 میلیون گردشگر

  • پنجشنبه 24 بهمن 1398 13:12
  • شناسه 41455
برنامه ریزی استان هرمزگان برای جذب 10 میلیون گردشگر

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری هرمزگان در گفتگو با برنامه تحریریه اتاق اقتصاد شبکه ایران کالا گفت: هدف گذاری ما برای سال 99 جذب 10 میلیون گردشگر است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا رضا برومند با حضور در برنامه تحریریه اتاق اقتصاد به جاذبه های گردشگری استان هرمزگان اشاره کرد و گفت: استان هرمزگان حدود 1500 کیلومتر ساحل دارد که ظرفیت کم نظیری برای جذب گردشگر دارد. علاوه بر این، 14 جزیره از جمله قشم و کیش زیر نظر این استان هستد که نگین گردشگری خلج فارس هستند.

جاذبه های گردشگری منحصر به فرد هرمزگان

وی ادامه داد: منطقه خوش آب و هوای گنو یکی از جاذبه های منحصر به فرد هرمزگان است. چشمه های آبگرم گنو در بندرعباس قرار دارد، منطقه ای گردشگری برای کسانی که می خواهند سفر دلچسبی را در جنوب ایران تجربه کنند. در آب های این چشمه ماهی آوینیوس گینویس زیست می کنند ماهی ای که هیچ کجای جهان یافت نمی شود. چشمه ی آبگرم گنو در کوه گنو در فاصله ی ۳۴ کیلومتری شمال شرقی بندرعباس قرار گرفته و این چشمه و بخش های اطراف آن مکانی است برای استراحت و تفرج های خانوادگی که اغلب اووقات هم در فصل های تابستان شلوغ است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری هرمزگان افزود: جنگل های حرا با ۲۲ هزار کیلومتر وسعت، در سواحل خلیج فارس و دریای عمان قرار گرفته اند. این جنگل ها یکی از پدیده های کمیاب طبیعی در دنیا به شمار می آیند و تحت حفاظت قرار دارند. ویژگی جالب این درختان این است که در طی میلیون ها سال، سازگاری خوبی با آب شور پیدا کرده اند، به طوری که از آب شور تغذیه می کنند و با دفع نمک آن، آب را به طور طبیعی شیرین می کنند.

برنامه ریزی استان هرمزگان برای جذب 10 میلیون گردشگر

برومند با اشاره به سفرهای نوروزی اظهار داشت: ما در نوروز 1398 حدود 28 درصد افزایش گردشگر داشتیم و پذیرای دو میلیون 850 هزار گردشگر بودیم. استان هرمزگان سالانه پذیرای 8 میلیون گردشگر است و هدفگذاری ما برای سال 99 افزایش گردشگر تا 10 میلیون نفر است.

شما مخاطبان محترم می توانید مشروح صحبت های مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری هرمزگان را در فایل ویدئویی پیوست برنامه مشاهده کنید.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «گردشگری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها