مجلس آینده نگاه ویژه ای به صنعت گردشگری داشته باشد | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

مجلس آینده نگاه ویژه ای به صنعت گردشگری داشته باشد

 • سه شنبه 29 بهمن 1398 22:51
 • شناسه 41565
مجلس آینده نگاه ویژه ای به صنعت گردشگری داشته باشد

رئیس مرکز گردشگری علمی_فرهنگی دانشجویی ایران در گفتگو با برنامه تحریریه اتاق اقتصاد شبکه ایران کالا گفت: مجلس باید با تقنین، موانع سرمایه گذاران خارجی برای ساخت هتل را بردارد. مجلس می تواند مالیات ارزش افزوده رستوران ها و اقامت گاه های رفاهی را کاهش دهد تا فعالان با خیال آسوده تر و حاشیه سود بیشتری به کار خود ادامه دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا رحیم یعقوب زاده با حضور در برنامه تحریریه اتاق اقتصاد اظهار داشت: گردشگری به معنای یک صنعت سودآور از دهه 1950 به بعد رخ داد و چنان سریع رشد کرد که از 25 میلیون سفر گردشگری به یک میلیارد و 500 میلیون سفر گردشگری در حال حاضر رسیده است.

وی به نقش مصوبات مجلس شورای اسلامی در رونق گردشگری اشاره کرد و افزود: یکی از نهادهایی که می تواند با وضع قوانین بر حوزه گردشگری موثر باشد، مجلس شورای اسلامی است. مجلس می تواند با تصویب قوانینی که تسهیلات ویژه ای در اختیار فعالان گردشگری بدهد، موجب رونق این بخش از اقتصاد شود.

رئیس مرکز گردشگری علمی_فرهنگی دانشجویی ایران ادامه داد: مجلس تا کنون به طور ویژه به مقوله گردشگری نپرداخته است و انتظار می رود مجلس آتی به گردشگری توجه شایانی کند. با توجه به کاهش فروش نفت و موانع ارزآوری، گردشگری می تواند ارزآوری خوبی داشته باشد.

یعقوب زاده یادآور شد: مجلس باید با تقنین، موانع سرمایه گذاران خارجی برای ساخت هتل را بردارد. مجلس می تواند مالیات ارزش افزوده رستوران ها و اقامت گاه های رفاهی را کاهش دهد تا فعالان با خیال آسوده تر و حاشیه سود بیشتری به کار خود ادامه دهند.

شما مخاطبان محترم می توانید مشروح صحبت های رئیس مرکز گردشگری علمی_فرهنگی دانشجویی ایران را در فایل ویدئویی پیوست برنامه مشاهده کنید.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «گردشگری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • محمد شفقی

  سازدهنی

  محمد شفقی (32)

  یکی از قدیمی ترین و مهم ترین تولید کنندگان فرش

 • تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد (525)

  طرح راه اندازی پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار، ، تعیین تکلیف دستمزد کارگران، آخرین اخبار پلیس امنیت اقتصادی، آخرین اخبار اقتصادی: 1.6 میلیون نفر متقاضی مسکن ملی، بازگشت رونق به بازار سرمایه تحریریه اقتصاد ساعت 12 شنبه 10 خرداد

 • تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد (519)

  توانمندی تولید کنندگان، سیاست های پولی بانک مرکزی، گشت مشترک تعزیرات در بازار لوازم خانگی، اخبار اقتصادی: تسهیلات دهی به 12 رسته گل و گیاه زینتی، دریافت 60 هزار قطعه زمین برای ساخت مسکن تحریریه اقتصاد ساعت 12 چهارشنبه 07 خرداد

 • تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد (524)

  آیا روند بازار بورس و سهام عدالت در ماه های اخیر، آخرین اخبار و آمار کشاورزی، صنعت دام و طیور استان کردستان، اخبار اقتصادی روز: نخستین افتتاح طرح اقدام ملی مسکن در سیرجان انجام می‌شود و... تحریریه اقتصاد ساعت 10 شنبه 10 خرداد

 • پشت صحنه برنامه چشم انداز، معرفی بخش مخاطبان سایت

  گفتانه

  پشت صحنه برنامه چشم انداز، معرفی بخش مخاطبان سایت (7)

  پشت صحنه برنامه چشم انداز اقتصاد، پیام تصویری مهرافزار، مدیریت پارچه سرای ایلکار، پیام صوتی مخاطب، معرفی بخش مخاطبان سایت و... بخشهای برنامه این هفته را تشکیل می دهند.

آخرین خبرها