امکان بازدید مجازی از ۱۳ موزه پایتخت فراهم شد | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

امکان بازدید مجازی از ۱۳ موزه پایتخت فراهم شد

  • پنجشنبه 29 اسفند 1398 11:55
  • شناسه 42135
امکان بازدید مجازی از ۱۳ موزه پایتخت فراهم شد

رییس ستاد گردشگری شهرداری تهران اعلام کرد: بازدید از ۳۵۰ خانه تاریخی و ۱۳ موزه تهران به صورت مجازی در ایام نوروز فراهم شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا به نقل از ایرنا، «مهرشاد کاظمی» عصر دوشنبه در نشست خبری که به صورت مجازی برگزار شد گفت: امکان بازدید مجازی در حال حاضر از ۱۳ موزه تهران فراهم شده و این اقدام از طریق مراجعه شهروندان به سایت   http://visit.tehran.irقابل مشاهده است.  

وی افزود: تورهای مجازی در ۴۸ ساعت آینده روی همین سایت برگزاری می‌شود و مسابقاتی نیز مرتبط با همین تورها با محوریت آموزشی خواهیم داشت.

راه اندازی سامانه گردشگری پایتخت

رییس ستاد گردشگری شهرداری تهران از راه اندازی سامانه جامع گردشگری خبر داد و گفت: فاز نخست این سامانه راه اندازی شده که تا ۲ روز آینده رونمایی خواهد شد که از طریق این سامانه ۳۵۰ خانه تاریخی و همچنین ۷۰ نقطه تاریخی پایتخت قابل مشاهده است.

به گفته وی در ایام نوروز هر شب نیز قصه‌های تهران در ۱۰۰ ثانیه به صورت پادکست ارائه می‌شود و معرفی کتاب تهران نیز به صورت مجازی خواهیم داشت.

کاظمی ادامه داد: دفترچه بازی خانگی با محوریت گردشگری با همکاری دانشگاه تهران و میراث فرهنگی عرضه می‌شود و به طور کلی در ایام نوروز همه امکان تاریخی مذهبی و گردشگری به صورت آنلاین قابل ارائه خواهد بود.

به گفته وی، مسابقاتی نیز که به صورت مجازی برگزار می‌شود جوایز آن تورهای یک روزه پس از پایان بیماری کرونا در پایتخت خواهند بود.

تشکیل گروه های داوطلبی سلامت در محله های پایتخت

مدیر کل سلامت شهرداری تهران نیز در این نشست خبری از تشکیل گروه های داوطلبی ۵ نفره در حوزه سلامت در محلات مختلف شهر برای مقابله با ویروس کرونا خبر داد.

«زینب نصیری» در این باره اعلام کرد: یکی از اقدامات پر اهمیت ضرورت مراقبت از افراد پر خطر از جمله سالمندان، افراد دارای بیماری های زمینه ای، معلولین و افراد دیابیت بود.

به گفته وی، در ۳۵۲ محله شهر تهران با افرادی که عضو کانون ها در حوزه سالمندان، معلولین و بیماری های دیابتی بودند تماس گرفتیم و ضمن آموزش تلفنی، نیازهای این افراد نیز احصا و بررسی شد و خدمات حمایت های روانی اجتماعی ارائه شد.  

مدیرکل سلامت شهرداری تهران با اشاره به پوشش افراد با ریسک بالا در سطح محلات نیز گفت: تا کنون با ۱۴هزار و ۷۱۴ نفر تماس گرفته شده و از این تعداد ۶هزار و ۲۱۲ نفر سالمندان هستند، ۴هزار و ۱۱ نفر افراد دارای معلولیت و ۴هزار ۴۹۱ نفر افراد دیابتی هستند که این تماس ها در سطح محلات ادامه دارد.

وی تاکید کرد: مجموعه خانه های سلامت در سطح ۳۵۲محله شهر تهران آموزش های لازم را به این افراد ارائه می دهند.  

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «گردشگری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها