ماینرها اثر تعیین کننده‌ای در مصرف انرژی ندارند | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

ماینرها اثر تعیین کننده‌ای در مصرف انرژی ندارند

 • سه شنبه 30 دی 1399 21:33
 • شناسه 49470
ماینرها اثر تعیین کننده‌ای در مصرف انرژی ندارند

مدیرعامل شرکت توانیر گفت:اگرچه مصرف این ماینرها اثر تعیین کننده‌ای در مصرف انرژی ندارد، اما برخورد با ماینرهای غیر مجاز جدی‌تر پیگیری می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، محمدحسن متولی زاده در آئین سی هفتمین هفته پویش هر هفته الف _ ب _ ایران، گفت: از هفته گذشته با بسیج یک هزار و ۶۰۰ گروه عملیاتی با بیش از ۵ هزار نیرو، اقدام به جمع‌آوری این مراکز شد. با جمع‌آوری این ماینرها، بیش از ۱۰۰ مگاوات صرفه جویی در مصرف برق انجام شد.

وی به فعالیت ماینرها در کشور اشاره کرد و ادامه داد: اگرچه مصرف این ماینرها اثر تعیین کننده‌ای در مصرف انرژی ندارد، اما برخورد با ماینرهای غیر مجاز جدی‌تر پیگیری می‌شود. حدود ۲۰۰ مرکز قانونی استخراج رمز ارز در کشور فعالیت دارند که با هماهنگی انجام شده، مصرف برق خود را قطع کردند تا این روزها به راحتی سپری شود. تعدادی از مراکز غیر مجاز استخراج رمز ارز وجود دارند که با وجود زیاد نبودن تعداد آنها، اما به علت پراکندگی، امکان برخورد با آن‌ها سخت‌تر است.

مدیرعامل توانیر از مردم خواست برای شناسایی این مراکز همکاری کنند و برای این همکاری پاداشی نیز در نظر گرفته شده است.

متولی زاده اظهار داشت: از مجموع طرح‌های امسال پویش هر هفته الف _ ب _ ایران، بخشی از پروژه‌های ساخت و سازی و سازوکاری به عهده شرکت توانیر بود که تا کنون ۹۵ درصد از آن‌ها افتتاح شده است.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی توانیر با اشاره به تعهد این شرکت برای احداث نیروگاه‌های تولید پراکنده برق افزود: خوشبختانه تاکنون ۱۰۰ درصد تعهدات توانیر برای احداث نیروگاه‌های تولید پراکنده در قالب پویش عملی شده است.

وی با اشاره به خاموشی اعمال شده در سطح کشور، گفت: زندگی امروز مردم وابستگی شدیدی به برق دارد و برای همین است که خاموشی‌های انجام شده با واکنش افکار عمومی مواجه شد، در حالی که تنها ۱.۵ درصد از شبکه توزیع کشور با این خاموشی‌ها مواجه شده بود. برخلاف محدودیت‌های نقدینگی که از سوی سازمان برنامه و بودجه برای صنعت برق اعمال شد، خوشبختانه عملکرد این صنعت مثبت ارزیابی می‌شود.

این مقام مسئول بر لزوم صرفه جویی در مصرف برق تاکید کرد و توضیح داد: اقدامات فراوانی برای صرفه جویی در صنعت برق از جمله پویش همدلی، اصلاح روشنایی معابر و کاهش مصرف ادارات دولتی مد نظر است که امیدواریم با کمک مردم، موفق به تأمین پایدار برق شویم.

متولی‌زاده با اشاره به تأثیر اصلاح روشنایی معابر افزود: هر پایه روشنایی معابر، معادل یک واحد مسکونی برق مصرف می‌کند و این طرح تاکنون زمینه کاهش ۷۲ هزار مگاوات ساعت انرژی را به همراه داشته است. اجرای طرح اصلاح و تعدیل روشنایی معابر تاکنون تعدیل ۷۳۰ هزار چراغ را به همراه داشته که صرفه جویی ۲۰۰ مگاواتی در مصرف برق را ایجاد کرده است.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «گزارش»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • تعمیر و بازسازی رینگ موتور سیکلت 52

  تعمیر کار

  تعمیر و بازسازی رینگ موتور سیکلت 52 (52)

  این برنامه قصد دارد تا با آموزش نحوه تعمیرات وسایل کهنه و از کار افتاده و بازگرداندن آنها به چرخه استفاده دوباره، علاوه بر کاهش هزینه خرید وسایل نو و مصرف گرایی، فرهنگ صرفه جویی در خانواده های ایرانی را نهادینه سازد.

 • جعبه ابزار

  خودت بساز

  جعبه ابزار (30)

  این برنامه قصد دارد تا با آموزش و ساده سازی انجام پروژه هایی تولیدی کوچک، خانواده ها را از صرف هزینه های گزاف در خرید کالا ها و ملزومات زندگی بی نیاز ساخته و ایشان را به ساخت همان وسایل با کمترین امکانات و به دست خود، ترغیب نماید.

 • پنجم اسفند ماه 99

  ویژه برنامه بورس

  پنجم اسفند ماه 99 (49)

  با وجود اینکه حدود 10 الی 12 دلار در هر اونس افزایش داشته امروز اما میبینیم طلا تقریبا همان روند دیروز خودش را ادامه داده اون هم دلیلش این هست که بازار ارز تقریبا به یک آرامشی رسیده است

 • چهارم اسفند ماه 99

  ویژه برنامه بورس

  چهارم اسفند ماه 99 (48)

  لمروز خبرهای خوشی را از بازار ارز میتونیم بشنویم چون تقریبا چند دقیقه پیش بازار متشکل ارز ایران نرخ دلار را 24253 تومان اعلام کرده بود که این دوباره کاهش پیدا کرد

 • سوم اسفند ماه 99

  ویژه برنامه بورس

  سوم اسفند ماه 99 (47)

  خوشبختانه در این یکی دوروزه نسبت به هفته گذشته اولا نوسانات نوسانت کاهشی است و یک آرامشی به قیمت برمیگردد

آخرین خبرها