کرونا شرایط سینماداری را تغییر خواهد داد | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

کرونا شرایط سینماداری را تغییر خواهد داد

  • چهارشنبه 11 تیر 1399 15:21
  • شناسه 44044
کرونا شرایط سینماداری را تغییر خواهد داد

یک تهیه کننده سینما در گفتگو با شبکه ایران کالا از تاثیر شیوع ویروس کرونا بر ذائقه مخاطبان و رویکردهای سینماداری خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا محسن علی اکبری در گفتگوی تلفنی با برنامه تلویزیونی تحریریه اقتصاد اظهار داشت: کرونا بر تمامی اصناف و حرفه ها تاثیرگذار بوده است و صنعت و حرفه ای وجود ندارد که از شیوع کرونا آسیب ندیده باشد. میزان تولید فیلم نیز در سینما کاسته شده و بازیگران و سایر عوامل سینمایی ریسک حضور در مقابل دوربین را ندارند چرا که امکان ابتلای آنها به کرونا وجود دارد.

پخش آنلاین فیلم سینما را به حاشیه برده است

وی ادامه داد: شرایط اقتصادی کشور، قشر متوسط رو به پایین را دچار فقر کرده و میزان افراد پایین خط فقر را افزایش داده است. از اینرو اگر یک خانواده بخواهد برای تماشای یک فیلم به سینما برود باید حداقل 100 هزار تومان هزینه بپردارد در حالیکه با وجود فناوری های پخش آنلاین فیلم می شود با هزینه 15 هزار تومان یک فیلم را در خانه تماشا کرد در نتیجه این تکنولوژی کم کم سینما را به حاشیه می برد.

این تهیه کننده با سابقه سینما افزود: البته اگر سینمای ایران به استانداردهای سینمای جهان نزدیک باشد کماکان می تواند در جذب سینمارو ها موفق باشد. منظور از استاندارد جهانی، کیفیت فیلم ها از جهت فیلمبرداری است که به شما امکان می دهد تا تصاویر بهتری را در سینما تجربه کند.

لزوم تغییر رویکرد در سینماداری

وی به تغییر رویکرد در سینماداری نیز اشاره کرد و گفت: اشکال فعلی سینمای ایران بزرگ بودن سالن سینماست که نمی تواند از تمام ظرفیت خود استفاده کند. از این رو سالن های بزرگ را باید به سالن های کوچک تبدیل کرد تا هم در انرژی صرفه جویی شود و هم برای تمامی سلایق فیلم نشان داد.

تهیه کننده سریال های تلویزیونی به کمک های دولتی به سینماداران پرداخت و گفت: میزان وامی که دولت به سینمادار پرداخت می کند بسیار ناچیز است و نمی تواند گره از مشکلات آنها باز کند.

شما مخاطبان محترم می توانید مشروح صحبت های محسن علی اکبری را در فایل ویدئویی پیوست برنامه مشاهده کنید.

انتهای پیام/

 

 

 

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «گفتگوی روز»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها