اشتغالزایی و ارزآوری 60 میلیون دلاری، ارمغان کارخانه مس طارم | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

اشتغالزایی و ارزآوری 60 میلیون دلاری، ارمغان کارخانه مس طارم

  • پنجشنبه 12 تیر 1399 17:57
  • شناسه 44048
اشتغالزایی و ارزآوری 60 میلیون دلاری، ارمغان کارخانه مس طارم

مدیرعامل شرکت صنایع مس طارم در گفت و گو با شبکه ایران کالا از افتتاح کارخانه مس طارم در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا  حسینی، مدیرعامل صنایع مس طارم با حضور در استودیوی برنامه تلویزیونی تحریریه اتاق اقتصاد به افتتاح کارخانه مس طارم در آینده نزدیک اشاره کرد و گفت: کارخانه ده هزار تن مس کاتدی طارم در منطقه طارم سفلی واقع شده که در 60 کیلیومتری شهر زنجان و 180 کیلومتری قزوین واقع شده است.

وی ادامه داد: کارخانه در یک منطقه توسعه نیافته احداث شده و می تواند تحول اساسی در توسعه اقتصادی منطقه و مردم طارم بر عهده داشته باشد.

حسینی افزود: کارخانه مس طارم یک معدن غنی است که 14.2 میلیون تن مس به صورت اثبات شده دارد که با ارزآوری 60 میلیون دلاری  تاثیر مطلوبی بر توسعه منطقه خواهد داشت و به طور مستقیم برای 450 نفر و 1500 به صورت غیرمستقیم اشتغالزایی خواهد کرد.

وی با بیان اینکه این کارخانه در سال 10 هزار تن کاتد تولید خواهد کرد، گفت: این پروژه کار بزرگی است که با تحمل سختی‌های فراوان آماده بهره برداری شده و امیدواریم از مزایای آن مردم منطقه نیز برخوردار شوند.

مدیرعامل صنایع مس طارم درباره کاهش زمان صدور مجوزهای کسب و کار اظهار داشت: طی 20 سال گذشته بالغ بر 15 کارخانه را کلنگ زده و افتتاح کردم  و در مجموع شرایط مساعد  و آسانی برای اخذ مجوز  مشاهده نکردم. البته در دولت آقای روحانی زمان اخذ مجوزها کاهش یافته و فضا به سمت بهبودی می رود.

وی با انتقاد از صنعت بانکداری کشور گفت: حرکت بانکداری کشور به سمت تجارت است نه به سمت تولید در حالیکه بانک ها باید سرمایه خود را در راستای تولید جاری کنند.

شما مخاطبان محترم می توانید مشروح صحبت های مدیرعامل شرکت صنایع مس طارم را در فایل ویدئویی پیوست برنامه مشاهده کنید.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «گفتگوی روز»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها