چالش‌های حقوق حوزه کسب و کار | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

چالش‌های حقوق حوزه کسب و کار

  • پنجشنبه 19 تیر 1399 16:04
  • شناسه 44092
چالش‌های حقوق حوزه کسب و کار

بررسی میزان تأثیر دانش اقتصاد در حل مسائل حقوقی این حوزه

حسین امامی کارشناس حقوق و تجارت در گفتگو با شبکه ایران‌کالا گفت: اقتصاد مادامی که انسجام نداشته باشد موجب تولید پرونده‌های قضایی خواهد شد.

امامی با اشاره به اینکه تخصصی بودن دادگاه‌ها یکی از موضوعات مهم در مباحث حقوقیست که در شرایط پیچیده اقتصادی می‌تواند کارگشا باشد گفت: اتاله دادرسی می‌تواند ضربه شدیدی به چرخه اقتصاد و تولید کنندگان بزند.

حسین امامی ادامه داد: یگی از وظایف قوه قضائیه پیشگیری از وقوع جرم است و مهمترین موضوع در این زمینه تعطیل نشدن واحدهای تولیدی است .

حسین امامی در پاسخ به سوال مجری در خصوص دلیل روند کند رسیدگی به پرونده‌های اقتصادی گفت: ایجاد مجتمع‌های قضایی تجاری و استفاده از کارشناسان متخصص در زمینه های مختلف اقتصادی می‌تواند کمک شایانی به حل پرونده های اقتصادی کند.

کارشناس حقوق و تجارت در ادامه گفتگو با شبکه ایران کالا افزود: قضات نباید خود را بی‌نیاز بدانند و از دانش کارشناسان اقتصادی برای تحلیل و فهم درست پرونده های اقتصادی استفاده کنند.

حسین امامی با بیان اینکه برای تحقق اهداف بلند اقتصادی از لحاظ عدالت، قوه قضائیه به تنهایی نمی‌تواند کارگشا باشد و حتما دیگر قوا هم باید به کمک قوه قضائیه بیایند اضافه کرد: بخش قضایی معلول علتهاست؛ قوه قضائیه و قضات در افزایش تعداد پرونده‌های قوه قضاییه کمترین تأثیر را دارند و این افزایش تعداد مراجعات بیشتر به نابسامانی اقتصاد مربوط می‌شود که تولید میلیون‌ها پرونده را به دنبال داشته است.

در پایان داشتن دانش حقوقی برای فعالان اقتصادی را لازم دانست و افزود: شناخت کافی از قوانین می‌تواند تا حد زیادی از تولید پرونده های قضایی جلوگیری کند و درنتیجه پرونده های موجود در دستگاه قضا با شتاب بیشتری بررسی شود.

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «گفتگوی روز»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها