معرفی فعالیت های تولیدی تعاونی روستایی استان گلستان | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

معرفی فعالیت های تولیدی تعاونی روستایی استان گلستان

  • دوشنبه 18 اسفند 1399 22:23
  • شناسه 61134
معرفی فعالیت های تولیدی تعاونی روستایی استان گلستان

مدیرعامل تعاونی روستایی استان گلستان گفت: روستا بازارها با عرضه مستقیم محصولات کشاورزی و حذف واسطه ها به خرید با قیمت مناسب مصرف کننده و فروش بهتر محصولات کشاورزی کمک می کند.

  زنگنه مدیرعامل تعاونی روستایی استان گلستان در گفتگو با شبکه ایران کالا در رابطه با عمده فعالیت تعاونی روستایی در این استان گفت: اتحادیه تعاونی روستایی استان گلستان در سال 76 تشکیل شده است که حمایت از کشاورزان در بخش تامین نهاده های کشاورزی، بذور اصلاح شده و نهاده های کود و سم، خرید محصولات کشاورزی از کشاورزان در زمان تولید بدون حضور واسطه در کمترین فاصله ممکن و حمایت از کشاورز درمواقعی که محصول مورد حمایت بازار قرار نمی‌گیرد و مشتری ندارد از عمده فعالیت های تعریف شده برای شبکه تعاونی روستایی است.

وی اظهار داشت: تعاونی روستایی استان گلستان در سال 99 با ایجاد 42 مرکز در اردیبهشت ماه با خرید کلزا که اولین محصول کشاورزان است به همراه خرید گندم در دورترین مناطق استان خریدش را از کشاورزان شروع کرد و 20 هزار تن کودهای شیمیایی را  تامین و دراختیار کشاورزان قرار داد.

زنگنه درمورد کشت پنبه در استان نیز گفت: کشت پبنه طی سنوات گذشته از سال 94 هر ساله با توجه به بذرهای اصلاح شده که به عنوان کشت دوم در منطقه جا افتاده است رو به افزایش است و نزدیک به 20 هزار تن تولید پنبه در سال گذشته داشته ایم که نسبت به چهار سال گذشته تا به الان با توجه به حمایتی که از طرف جهاد کشاورزی و تعاونی روستایی صورت گرفته است کشت پنبه در منطقه رو به افزایش است و در منطقه دوباره زنده شده است.

مدیرعامل تعاونی روستایی استان گلستان در بحث تامین نهاده های دامی بیان کرد: از ابتدای سال طی دو مرحله اتحادیه به همراه شرکت خدمات حمایتی نزدیک به هزار تن نهاده مثل جو و سبوس را بین دامداران استان توزیع کرده است. درمورد کشت قراردادی هم با کشت کلزا در استان استارت آن در استان زده شده است و قراردادهایی به صورت مستقیم با کشاورزان منعقد شده است که نزدیک به 2هزار هکتار محصولات دانه های روغنی مورد حمایت قرار گرفته اند تا کشاورز در زمان کاشت، داشت و برداشت محصول  بدون داشتن دغدغه ای محصول را تحویل خریدار بدهد.

وی از افتتاح سه روستابازار در سطح استان خبر داد و گفت: روستا بازارها با عرضه مستقیم محصولات کشاورزی و حذف واسطه ها به خرید با قیمت مناسب مصرف کننده و فروش بهتر محصولات کشاورزی کمک می کند که در استان سه روستابازار افتتاح شده است و روستابازاری به ابعاد 800 متر در شهرستان علی آباد در حال پیگیری است و به زودی به مرحله بهره برداری می رسد.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «گفتگوی روز»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها