روند نزولی نرخ ارز در بازار | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

روند نزولی نرخ ارز در بازار

  • چهارشنبه 22 دی 1400 17:09
  • شناسه 89029
روند نزولی نرخ ارز در بازار

آقای کامران سلطانی زاده رئیس کانون صرافان ایرانیان روند نزولی ارز در بازار و استفاده از ارزهای دیجیتال را بررسی کرد.

آقای کامران سلطانی زاده رئیس کانون صرافان ایران در گفتگو با شبکه ایران کالا گفت: طی هفته گذشته قیمت ارز روند نزولی داشته و قاعده بازار شاهد آرامش نسبی بود. این آرامش ناشی از رعایت برخی فاکتورها بوده که در صورت تداوم می تواند قیمت ارز را کاهشی تر کند. بدیهی است با عدم رعایت این فاکتورها بازار مجددا روند صعودی خواهد داشت.

وی ادامه داد: درحال حاضر قیمت ارز در صرافی ملی به صورت، هر دلار آمریکا در کانال ۲۵ تا ۲۵ هزار و نهصد و هر یورو از کانال ۲۸ هزار و ششصد به کانال ۲۹ هزار و دویست تومان در حال معامله است. قیمت ارز در کلیه صرافی های کشور حدود ۲هزار تومان کاهش داشته که روند امیدوار کننده ای است. دلار در بازار آزاد از کانال ۲۸ هزار تومان وارد کانال ۲۷۵۰۰ رسیده و هر یورو با قیمت ۳۱ هزارو هشتصد تومان داد وستد می شود. با توجه به روند مذاکرات هسته ای منتظریم قیمت ارز در بازار متعادل تر شود.

سلطانی زاده گفت: روند قیمت ارز در بانک مرکزی برخلاف بازار بوده و قیمت ارز در این بانک بیشتر از نرخ فروش در بازار آزاد و صرافی است که این موضوع روند نزولی بازار را با مشکل روبرو کرده است. بانک مرکزی تصمیم کرفته برای نقل و انتقال ارز از ارز دیجیتال استفاده کند به همین منظور از سامانه نیما می توان جهت تبادل مالی از ارز دیجیتال کمک گرفت. این پروسه در حال اجراست. درمورد ارز دیجیتال ملی هم هنوز سازو کاری ابلاغ نشده است. رویکرد بانک مرکزی برای استفاده از ارزهای دیجیتال جهت تبادلات مالی خود و صادرکنندگان به سمتی سوق دارد که سرعت گرفتن انجام تبادلات و کاهش ریسک تبادلات را افزایش خواهد داد.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «گفتگوی روز»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها