ترخیص کالا از گمرک سرعت می‌گیرد | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

ترخیص کالا از گمرک سرعت می‌گیرد

 • دوشنبه 19 فروردین 1398 10:38
 • شناسه 38065
ترخیص کالا از گمرک سرعت می‌گیرد

معاون فنی گمرک : ترخیص کالا‌های مورد نیاز واحد‌های تولیدی در راستای تحقق شعار سال «رونق تولید»​ با سرعت بیشتری انجام می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا ،مهرداد جمال ارونقی در ارتباط با رسانه ملی با تاکید بر اینکه، گمرک می‌تواند در تحقق شعار امسال نقش بسزایی ایفا کند، افزود: همه عملیات و تشریفات گمرکی از ارسال کالا به گمرک آغاز می‌شود که این دستگاه می‌تواند با اتخاذ تدابیری انجام عملیات و تشریفات را تسریع و تسهیل کند تا مواد اولیه مورد نیاز واحد‌های تولیدی هرچه سریعتر از گمرک خارج و در مدار تولید قرار گیرد.
معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران در ادامه از اقدام‌های گمرک در تحقق شعار «رونق تولید» را قرار دادن کالا‌های مورد نیاز واحد‌های تولیدی در مسیر سبز عنوان کرد و اظهارداشت: سه مسیر زرد، سبز و قرمز در اظهار کالا‌های وارداتی وجود دارد و کالا‌هایی که در مسیر سبز قرار می‌گیرند بدون ارزیابی و بلافاصله در مدت چند ساعته ترخیص می‌شوند.
معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران ضمن اشاره به اینکه مقرر شده همه واحد‌های تولیدی در مسیر سبز قرار گیرند، گفت: مبحث حقوق ورودی از اقدامات دیگر گمرک برای تحقق رونق تولید بوده که بخشنامه آن در آغاز روز کاری سال ۹۸ ابلاغ شده است.
وی همچنین ترخیص نسیه را از اقدامات دیگر گمرک در تسریع ترخیص کالا دانست و افزود: بر این اساس ۶۰ تا ۸۰ درصد کالا‌های مورد نیاز واحد‌های تولیدی بدون پرداخت حقوق ورودی ترخیص خواهد شد تا پس از پرداخت حقوق ورودی ۴۰ درصد باقیمانده در گمرک نیز ترخیص شود.
ارونقی با اعلام این مطلب که گمرک با حمل یکسره کالا برای واحد‌های تولیدی موافقت می‌کند تا به صورت یک روزه کالا ترخیص شود، افزود: نمونه برداری از کالا‌هایی که نیاز به مجوز‌های قانونی در گمرک دارند نیز سرعت می‌گیرد.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه گمرک باید مجوز‌های مدنظر را از مراجع ذیربط دریافت کند تا بتواند کالا‌های نیازمند دریافت مجوز را ترخیص کند، اظهار داشت: در این راستا طی تفاهم نامه‌ای که با مراجع صادرکننده مجوز به امضا خواهد رسید قبل از تخلیه و یا همزمان با تخلیه کالا نمونه برداری انجام خواهد شد تا بلافاصله نسبت به ترخیص کالا در گمرک اقدام شود.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «گمرک »

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  یک کارشناس اقتصادی معتقد است به جای منطقه‌ای شدن دستمزد باید به سمت یکسان‌سازی دستمزد و برقراری عدالت در مناطق روستایی و شهری رفت. وی پلکانی شدن حداقل دستمزد کارگران در سال آینده را پیشنهاد کرد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها