احتمال بازگشایی گمرگ بازرگان در روزهای آینده | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

احتمال بازگشایی گمرگ بازرگان در روزهای آینده

  • جمعه 22 فروردین 1399 13:01
  • شناسه 42703
احتمال بازگشایی گمرگ بازرگان در روزهای آینده

احتمال بازگشایی مرز بازرگان در روزهای آینده به دنبال ملاقات اضطراری امروز مدیران گمرک گوربلاغ و بازرگان قوت گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا به نقل از گمرک ایران، سید روح‌اله لطیفی در این خصوص گفت: در ملاقات مرزی  حضوری اضطرای ظهر امروز  مدیر کل گمرک بازرگان با مدیر کل گمرک گوربلاغ در خصوص نحوه پذیرش۱۶۰ کامیون  ترکیه‌ای که عازم ایران بودند و از سوم اسفند با بسته شدن مرز از طرف ترکیه همچنان در کشور ترکیه بلاتکلیف ماندند و نحوه تعاملات مرزی گفتگو شد.

لطیفی افزود: در این ملاقات مرزی، طرف ایرانی پیشنهاد داد که روزانه نزدیک به صد کامیون در نقطه صفر مرزی با رعایت پروتکل بهداشتی بصورت تعویض کشنده ترکیه‌ای با کشنده ایرانی انجام پذیرد که طرف ترک تصمیم گیری در خصوص اجرایی شدن این پیشنهاد را  به جلب نظر و کسب مجوز از استانداری" آغری" موکول کرد.
 
دبیر شورای اطلاع رسانی گمرک ایران، در خصوص پیشنهاد مدیرکل گمرک گوربلاغ ترکیه، در این ملاقات مرزی توضیح داد: طرف ترک نیز پیشنهاد کرد که تا دو سه روز آینده عملیات تعویض کشنده روزانه به تعداد ۲۰ کامیون در بازارچه مشترک "ساری سو" بازرگان صورت پذیرد. که در این خصوص نیز طرف ایرانی آمادگی خود را برای پذیرش تا 40 دستگاه کامیون اعلام داشت و بنا شد تا زمان پاسخ استانداری" آغری" ورود کالا از بازارچه "ساری سو" از شنبه یا یکشنبه 23و24فروردین عملیاتی شود.

لطیفی در پایان گفت: اولویت پذیرش محموله های وارداتی از ترکیه برای گمرک ایران، محموله هایی است که از سوم اسفند در مرزهای ترکیه برای ورود به ایران متوقف مانده اند.

گفتنی است، یک محموله دارو بعداز ظهر امروز وارد بازارچه مرزی "ساری سو" شده است.
انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «گمرک »

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها