داروهای گیاهی دامپزشکی تولید داخل به بازارهای جهانی راه یافت.

 • چهارشنبه 20 تیر 1397 18:47
 • شناسه 30235
داروهای گیاهی دامپزشکی تولید داخل به بازارهای جهانی راه یافت.

عضو کارگروه داروهای گیاهی ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری نهاد ریاست جمهوری گفت: در سال حمایت از کالای ایرانی با حمایت از شرکت های دارو سازی گیاهی ،برای نخستین بار در کشور داروهای گیاهی دامپزشکی به خارج از کشور صادر شد.

به گزارش شبکه ایران کالا ، عضو کارگروه داروهای گیاهی ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری نهاد ریاست جمهوری گفت: در سال حمایت از کالای ایرانی با حمایت از شرکت های دارو سازی گیاهی ،برای نخستین بار در کشور داروهای گیاهی دامپزشکی به خارج از کشور صادر شد.

خسرو فاتحی با اشاره به ثبت و تولید 55 قلم گیاه داروی در کمیته علمی و فنی ثبت داروهای گیاهی و طب سنتی افزود: داروهای گیاهی در دو شرکت داروسازی پارس ایمن دارو و باریج اسانس تولید شده و به کشورهای هم جوار و اروپایی صادر شده است.
مشاور مدیر کل دامپزشکی استان اصفهان با اشاره به وجود هشت هزار گونه گیاهی در کشور گفت: ایران کشوری ممتاز و با رتبه بالا از نظر غنای گیاهی و تنوع زیستی شناخته شده جهانی است.
وی عمده ترین چالش در تجویز داروهای گیاهی را ،اطمینان بخشی به کلینسین های دامپزشک در خصوص اثر بخشی داروهای گیاهی دانست و افزود: در همین راستا مهمترین وظیفه کمیته علمی فنی ثبت داروهای گیاهی ،حساسیت و دقت علمی در تصویب فرمولاسیون و اطمینان از کارایی و اثر بخشی و بیخطری فرآورده گیاهی یا طبیعی است .
دکتر فاتحی هدف اصلی سازمان دامپزشکی را با توجه به سند ملی گیاهان دارویی و طب سنتی ،کسب سهم20 درصد ارزش بازار داروی حوزه دامپزشکی کشور، گسترش و توسعه منطقی دارو های گیاهی و روش های طب سنتی دامپزشکی بیان کرد

 

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «گیاهان دارویی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  یک کارشناس اقتصادی معتقد است به جای منطقه‌ای شدن دستمزد باید به سمت یکسان‌سازی دستمزد و برقراری عدالت در مناطق روستایی و شهری رفت. وی پلکانی شدن حداقل دستمزد کارگران در سال آینده را پیشنهاد کرد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها