داروهای گیاهی دامپزشکی تولید داخل به بازارهای جهانی راه یافت. | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

داروهای گیاهی دامپزشکی تولید داخل به بازارهای جهانی راه یافت.

 • چهارشنبه 20 تیر 1397 18:47
 • شناسه 30235
داروهای گیاهی دامپزشکی تولید داخل به بازارهای جهانی راه یافت.

عضو کارگروه داروهای گیاهی ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری نهاد ریاست جمهوری گفت: در سال حمایت از کالای ایرانی با حمایت از شرکت های دارو سازی گیاهی ،برای نخستین بار در کشور داروهای گیاهی دامپزشکی به خارج از کشور صادر شد.

به گزارش شبکه ایران کالا ، عضو کارگروه داروهای گیاهی ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری نهاد ریاست جمهوری گفت: در سال حمایت از کالای ایرانی با حمایت از شرکت های دارو سازی گیاهی ،برای نخستین بار در کشور داروهای گیاهی دامپزشکی به خارج از کشور صادر شد.

خسرو فاتحی با اشاره به ثبت و تولید 55 قلم گیاه داروی در کمیته علمی و فنی ثبت داروهای گیاهی و طب سنتی افزود: داروهای گیاهی در دو شرکت داروسازی پارس ایمن دارو و باریج اسانس تولید شده و به کشورهای هم جوار و اروپایی صادر شده است.
مشاور مدیر کل دامپزشکی استان اصفهان با اشاره به وجود هشت هزار گونه گیاهی در کشور گفت: ایران کشوری ممتاز و با رتبه بالا از نظر غنای گیاهی و تنوع زیستی شناخته شده جهانی است.
وی عمده ترین چالش در تجویز داروهای گیاهی را ،اطمینان بخشی به کلینسین های دامپزشک در خصوص اثر بخشی داروهای گیاهی دانست و افزود: در همین راستا مهمترین وظیفه کمیته علمی فنی ثبت داروهای گیاهی ،حساسیت و دقت علمی در تصویب فرمولاسیون و اطمینان از کارایی و اثر بخشی و بیخطری فرآورده گیاهی یا طبیعی است .
دکتر فاتحی هدف اصلی سازمان دامپزشکی را با توجه به سند ملی گیاهان دارویی و طب سنتی ،کسب سهم20 درصد ارزش بازار داروی حوزه دامپزشکی کشور، گسترش و توسعه منطقی دارو های گیاهی و روش های طب سنتی دامپزشکی بیان کرد

 

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «گیاهان دارویی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • تولید داروهای دانش بنیان

  بارکد

  تولید داروهای دانش بنیان (518)

  مهمانان حضوری : آقایان خانم مریم مهاجری مدیرعامل شرکت دانش بنیان فناوری نانو دارو البرز و سید جواد مولی دبیر علمی کنگره بین المللی ژنتیک. در این برنامه درباره تولید داروهای دانش بنیان، تجاری سازی محصولات دانش بنیان و مشکلات در این حوزه صحبت کردیم.

 • شرکت تولیدی کفش باران

  چرخ

  شرکت تولیدی کفش باران (1)

  شرکت تولیدی کفش باران بیوگرافی و هدف شرکت تولیدی کفش باران پس از گذشت حدود ربع قرن از فعالیت متمرکز و تخصصی در زمینه تولید انواع کفش با برخورداری از نیروهای کارآمد و متخصص با استفاده از نوین ترین فرآیندهای تولیدی در خدمت صنعت کفش کشور می باشد. کفش باران با تلاش مستمر، در راستای ارتقای کیفیت ماندگار ، و با ارائه ی محصولات خود با قالبهای طبی در کاربری مردانه و زنانه و با توجه به حفظ سلامتی کمر و زانو عرضه می نماید.

 • شرکت تولید کفش دنیلی جلفا

  تعادل

  شرکت تولید کفش دنیلی جلفا (1)

  شرکت تولید کفش دنیلی جلفا شرکت دنیلی جلفا، با تولید انواع کفش های مد روز دنیا، تلفیقی از هنر تولید کفش دست دوز سنتی با ترکیب طراحی مدرن است. تاکید ویژه به جزئیات در تولید، مزایای بسیار قدرتمندی را برای دنیلی به ارمغان آورده است.

 • باشگاه و مرکز پرورش اسب هرندی

  صنایع تهران و دماوند

  باشگاه و مرکز پرورش اسب هرندی (32)

  این باشگاه به تربیت و پرورش اسب زیبای عرب، کرد، دره‌شور و دیگر نژادهای معروف اصیل یا بومی اختصاص یافته است و در کنار آن نگهداری حرفه‌ای از اسب و آموزش سوارکاری را نیز در برنامه دارد.

 • صندوق حمایت از توسعه فعالیت های کشاورزی زنان روستایی شهرستان دشتستان

  صنایع بوشهر

  صندوق حمایت از توسعه فعالیت های کشاورزی زنان روستایی شهرستان دشتستان (31)

  هدف از تاسیس دادن وام های کم بهره و آسان برای ایجاد اشتغال زنان روستایی کمک به بهبود اقتصاد و معیشت خانواده-جلوگیری از مهاجرت روستاییان

خبر آگهی

 • خبر آگهی

  خبر اگهی

  خبر آگهی (654)

  خبر آگهی ساعت 14 مورخ 98/05/13_ ورود 4 میلیون تن کالای اساسی به بنادر کشور _ پرداخت 320 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در استان گلستان _ تولید 50 هزار تن محصولات باغی در استان مرکزی _ و در آخر گزارشی از روستای رباط باغ ملک همراه با تصاویر گردشگری این روستا

آخرین خبرها