۴۲ سال وحدت و اقتدار | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

۴۲ سال وحدت و اقتدار

 • چهارشنبه 22 بهمن 1399 08:37
 • شناسه 60246
۴۲ سال وحدت و اقتدار

انقلاب اسلامی ایران به عنوان عظیم‌ترین پدیده سیاسی تاریخ معاصر، معیار سنتی وابستگی شرقی - غربی را در جهان در هم شکست، از همین روز طی ۴۲ سال گذشته بدخواهان همواره درصدد بوده‌اند از راه‌های مختلف از جمله تحمیل جنگ، ترور و تحریم فشار حداکثری جلوی پیشرفت آن را سد کنند.

هر سال بهمن ماه در تقویم پر افتخار جمهوری اسلامی ایران یادآور وحدت، ایثار، بصیرت، حماسه و از جان گذشتگی ملت متمدن و حماسه ساز ایران اسلامی است که با فریاد بلند و رسای خود استقلال و آزادی جمهوری اسلامی را خواستار شد تا از تحت سلطه و استعمار کشورهای غرب و شرق در آید و عزت و سربلندی و اتکا به خدا و خود را به جهانیان ابلاغ کند.

اما یوم الله ۲۲ بهمن روز خاصی نزد ایرانیان است، روزی که فرصت بازنگری در ارزش ها و آرمانهاست و امروز با گذشت ۴۲ سال از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، گفتمان و فرهنگ این انقلاب، جهانی شده و بیداری مردم را در اکثر کشورهای اسلامی در مبارزه با سلطه، ستم و بی عدالتی های استکبار جهانی فراهم آورده است.

انقلاب اسلامی ایران انفجار نور و زلزله عظیمی بود که در شرایطی معجزه آسا طومار سلطه ۲۵۰۰ ساله سلاطین و شاهان مستبد را در هم پیچید و در ادامه اندیشه و عمل انقلابی فرزندان انقلاب و نسل خمینی(ره) در مصاف با جبهه متحد ضد انقلاب و نظام سلطه تحت تعالیم و آموزه‌های اسلام ناب محمدی مسیر جدیدی را فراروی جوامع بشری گشود.

آری این روزها و پس از گذشت ۴۲ سال از پیروزی انقلاب اسلامی تحت رهبری امام خمینی (ره) و در ادامه هدایت‌های حکیمانه خلف صالحش حضرت آیت الله خامنه‌ای این انقلاب معنوی منشا تحولات عظیم و تاریخ ساز در منطقه و جهان شده است؛ به گونه‌ای که پس از سقوط اتحاد جماهیر شوروی نشانه‌های فرجام حذف مطلق گرایی و برتری آمریکا، فروپاشی نظام تک قطبی و تسریع روند چند جانبه‌گرایی در نظام بین‌الملل را به واقعیت مسلم و گریز ناپذیر تاریخ معاصر تبدیل کرده است.

در سالروز پیروی انقلاب اسلامی به چشم حقیقت افول قدرت آمریکا و تند شدن شیب فروپاشی لیبرال دموکراسی غرب و صهیونیستم جهانی امروز واقعیت برگشت ناپذیری است که اتاق‌های فکر نظام سلطه در آمریکا، اروپا و فلسطین اشغالی را با بحران و چالش جدی مواجه ساخته است.

در چهل و دومین فجر انقلاب اسلامی اعتراف دشمنان قسم خورده انقلاب به برتری استراتژیک و منطقه‌ای ایران اسلامی و اراده شکست‌ناپذیر ایرانیان در ادامه حرکت پرشتاب و توفنده خود برای دست‌یابی به آرمان‌های بلند و جهانی، تصویر درخشان و شکوهمندی است که هم‌اینک بر تارک این سرزمین نقش بسته، آینده‌ای روشن و افتخارآمیز را به نسل های امروز و فردای جامعه نوید می‌دهد.

در گذر از این ۴۲ سال اقتدار، وحدت و همدلی ظهور «گفتمان انقلاب اسلامی» در سپهر واقعیات جهانی و فراهم‌سازی فرصت‌های شگفت‌آور برای معرفی اسلام ناب محمدی (ص) به عنوان مدل سعادت‌مندی جامعه‌ بشری ‌چالش بزرگ و پرخطر بلوک سلطه بوده و ‌انقلاب اسلامی و گفتمان منحصربه‌فرد آن در عرصه جدید با اقتدار ذاتی و مبنای وحیانی خود توانسته‌ در تقابل با رقبای گفتمانی، نظام سلطه را با چالش جدی روبه‌رو ساخته ‌و به‌ رغم توطئه‌ها و فتنه‌سازی‌های فراوان، بسترهای ایجاد «تمدن نوین اسلامی» را در سایه‌ ایمان به خدا و نگاه به عدالت و فلسفه ظهور و مقابله با ظلم و حمایت از مظلوم فراهم کند.

آری با گذشت ۴۲ سال از انفجار نور و وقوع معجزه قرن، گفتمان مقتدر و منحصر به فرد انقلاب اسلامی که بر مبنای اصول، مبانی و ارزش‌های اسلام ناب محمدی(ص) و با اراده ولی فقیه و رهبری انقلاب تولید و با شاخصه «دفاع از مظلوم» و «ستیز با ظالم» در سپهر جهانی تبلور پیدا کرده است؛ به رغم زنجیره‌ای از فتنه‌ها، نقشه‌ها و توطئه‌های شیطانی نظام سلطه و صهیونیسم، هم اکنون انسجام، اقتدار و سازماندهی جبهه مقاومت را فراتر از جغرافیای ایران و منطقه رقم زده است.

انتهای پیام/

 

مطالب بیشتر از «یادداشت»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • صنایع غذایی هپتینا

  دشت اول

  صنایع غذایی هپتینا (10)

  خانم شیما سادات ترابی ساکن رفسنجان از نوجوانی به کارآفرینی و امور خیریه علاقمند بود . او کارگاه تولید کیک و کلمپه را در کشکوییه رفسنجان دایر کرده و حدود 15 نفر از ناشنوایان را به کار گرفته است .

 • تولید نگین گوهر درخشان

  دشت اول

  تولید نگین گوهر درخشان (11)

  خانم مریم علیپور اولین نفری بود که تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی را از سال 1389 در شهرستان شهربابک شروع کرد . او صاحب شرکت تعاونی گوهر درخشان است و مربی چیره دستی نیز در این زمینه به شمار می آید . آدرس : کرمان ، رفسنجان ، خیابان شهدا ، شهدای 3 تلفن : 09137063798

 • تحریریه تولید

  تحریریه اقتصاد

  تحریریه تولید (1185)

  تولید تلویزیون با 44 درصد افزایش، ساخت گیربکس 6 سرعته برای نخستین بار در کشور، کاهش شمار فرش بافان در اصفهان وجدیدترین اخبار تولید و اقتصادی تحریریه تولید ساعت 12 یکشنبه 10 اسفند

 • تحریریه تولید

  تحریریه اقتصاد

  تحریریه تولید (1184)

  ارتباط تصویری با آقای لطیفی سخنگوی گمرک، گزارش رمزارزها یا کریپتوکارنسی، ساخت گیربکس 6 سرعته تحریریه تولید ساعت 10 یکشنبه 10 اسفند

 • صنایع مسی دینا تولید کننده انواع ظروف مسی دست ساز

  دشت اول

  صنایع مسی دینا تولید کننده انواع ظروف مسی دست ساز (1)

  هادی اشرف برای فروش و عرضه تولیدات خود نام و نشان تجاری مس دینا را برگزید و هم اکنون عنوان دار تولید کننده ظروف دست ساز مسی است .

آخرین خبرها