بازُفت تکه ای از بهشت | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

بازُفت تکه ای از بهشت

  • جمعه 04 بهمن 1398 23:42
  • شناسه 41031
بازُفت تکه ای از بهشت

بازُفت در کنار کوه بلند زردکوه و یکی از سرچشمه های رود کارون قرار دارد.با جنگل های عظیم بلوط در میان کوه های بلند از جاذبه های مهم این ناحیه است.

 

بهار منطقه بازفت در چهارمحال و بختیاری، با دو گونه آب و هوای متفاوت کوهستانی و گرم، یکی از کم نظیرترین و زیباترین جاذبه‌های طبیعی ایران است که گردشگران و مسافران زیادی را به سوی خود می‌کشاند.

بازفت یکی از زیباترین جاذبه‌های طبیعی ایران

بخش بازفت در فاصله ۱۹۰ کیلومتری شهرکرد مرکز استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد که همیشه به ویژه در فصل بهار به علت طبیعت زیبا و سحرآمیزش مورد توجه گردشگران و مسافران بوده است.

آبشار نیم ساعته یکی از جاذبه‌های طبیعی این منطقه است که بعد از روستای شیخ عالی و قبل از روستای گراب در مسیر جاده چهارمحال و بختیاری به خوزستان قرار دارد.

بازفت یکی از زیباترین جاذبه‌های طبیعی ایران

این آبشار به صورت چشمه‌ای جوشان از میان شکافی غار مانند به بیرون می ریزد و نهایتاً به رودخانه بازفت متصل می‌شود که برای رسیدن به آن، باید حدود ۱۵ دقیقه از جاده اصلی پیاده روی کرد.

یکی دیگر از جاذبه‌های این منطقه تنگ هونی نام دارد که در غرب رودخانه بازفت و در ارتفاع یک هزار و ۶۸۰ متری از سطح دریا آغاز می‌شود و در بالا دست تا ارتفاع دو هزار و ۲۰۰ متری هم می‌رسد.

بازفت یکی از زیباترین جاذبه‌های طبیعی ایران

در کف این تنگ، رودخانه کوچکی که از ارتفاعات مجاور سرچشمه می گیرد جریان دارد که به رودخانه بازفت می ریزد.

تنگ هونی بازفت به دلیل شرایط زیستگاهی خاص، زمینه حضور یک توده منحصر به فرد گونه جنگلی نارون را در این منطقه فراهم کرده است.

بازفت تکه ای از بهشت زیبای خداوند که فراموش شده است + تصاویر

بعضی از روستاهای بازفت به علت عدم دسترسی آسان و نبود جاده آسفالته و بن بست بودن، بکر و دست نخورده باقی مانده است البته عدم دسترسی آسان و نبود جاده آسفالته باعث شده تا این روستای بسیار زیبا که گویی تکه ای از بهشت زیبای خداوند است از دید عموم و مردم و گردشگران و هنرمندان پنهان بماند.

دسترسی به این تنگ از طریق جاده ارتباطی چهارمحال و بختیاری به خوزستان، بعد از روستا‌های مورز، چمن گلی، شیخ عالی، گراب و سپس روستای تنگ هونی امکان پذیر است.

مسافران و گردشگران با مشاهده مناظر طبیعی، بکر و جذاب این منطقه، مجذوب عظمت خلقت خداوند یکتا شده و در حقیقت جلوه‌ای از بهشت روی زمین را تجربه می‌کنند.

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «چهارمحال و بختیاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها