آبشار شی الیم | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

آبشار شی الیم

  • شنبه 27 مهر 1398 18:01
  • شناسه 39897
آبشار شی الیم

آبشار شی الیم یکی از جاذبه های مطرح در سطح استان مازندران و طبیعت زیبای بابل در ۲ کیلومتری جنوب شرقی روستای گاوزن محله در میان دره ای انبوه از درختان جنگلی واقع شده است.

 آبشار زیبای شی الیم در دره ای که در قسمت شرقی روستای گاوزن محله در میان انبوهی از درختان جنگلی قرار گرفته است. این روستا در سمت غرب در مجاورت رودخانه ی سجاد رود و در همسایگی روستاهایی از قبیل فیروزجاه ثابت، لمسوکلا، سرجیکلا و سماکوش محله قرار گرفته است. 

 

این آبشارطبقاتی با ارتفاع بیش از 30 متر، بر دل صخره ای زیبا جاری است و جریان آب باعث فرسایش مسیر سنگی صخره شده است و در پایین هر طبقه حوضچه ای کوچک و پرآب وجود دارد که اب را از گوشه و کنار به طبقه زیرین هدایت می کند.

آبشار شی الیم مازندران+تصاویر

در مسیر آبشار کلبه هایی وجود دارد که از معدود کلبه های به جامانده از زلزله بند پی، سال 1366 است.

آب و هوای این منطقه مطبوع و دلپذیر و دارای تنوع گیاهی مختلفی است و در هر فصل زیبایی های منحصر به فرد خود را دارست.

شی الیم مازندران

روستای گاوزن محله هم چون دیگر روستاهای بند پی شهرستان بابل در فصل تابستان، ییلاق مردم شهر نشین است و مردم از آب و هوای مطبوع و دلپذیر آن بهره مند می گردند.

یکی دیگر از روستاهای ییلاقی که محل اسکان اهالی گاوزن محله می باشد روستای تررجه و یا تحریجه است که دارای چشم اندازی زیبا، طبیعی و همچنین آب و هوایی مطبوع می باشد. 

شی الیم مازندران

 

شی الیم مازندران

آب گرم ازرود

آب گرم ازرود بابل که در منابع اینترنتی آب معدنی آرزو نیز ثبت شده است، در روستای آری در بخش بندپی شرقی و سی و سه کیلومتری در جنوب شرقی بابل در میان یک دره زیبای جنگلی و در کنار رودخانه قرار گرفته که مجموعه طبیعی بی‌نظیری را با ترکیبی جالب عرضه می‌نماید. آب معدنی فیروزه‌ای‌رنگ در دل جنگل‌های سبز منظره‌ای را خلق کرده که در دیگر نقاط کمتر دیده شده است.

شی الیم مازندران

دره آبشار درست در سمت شرق روستا واقع شده است.

آب با جوشش از دل زمین استخر کوچکی را پدید آورده که به خاطر ترکیبات گوگردی برای بیماری‌های پوستی، روماتیسم و درد مفاصل بسیار مفید است. جاده دسترسی به آن از شهر بابل، جاده شهید صالحی آغاز می‌شود و پس از طی مسافت ۳۰ کیلومتر به آبادی گلوگاه مرکز بخش بند پی می‌رسد و با عبور از پل سجادرود وارد جاده دهستان فیروزجاه شده و پس از طی حدود ۳۰ کیلومتر وارد روستای زیبا و سنتی آری می‌شود که آب معدنی زیبا را در خود جای داده است که با مجموعه اطراف خود یکی از بهترین جاذبه‌های توریستی و طبیعی شهرستان بابل به شمار می‌رود.

شی الیم مازندران

 

مسیرهای دسترسی به این مکان:

1-ساری » جاده جویبار» کیا کلا » بهمنیر » بابلسر» اوجاکسر» گاوزن محله 

2-بابل » جاده بابل به آمل » پایین بصرا » قادی کلا »  گاوزن محله

 

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «مازندران»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها