روستای زیبای جنگلی ارزفون | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

روستای زیبای جنگلی ارزفون

  • یکشنبه 24 آذر 1398 14:45
  • شناسه 40409
روستای زیبای جنگلی ارزفون

جنگل زیبای ارزفون مهمترین ویژگی این روستاست با گله های وحشی اسب و نیز گیاهان مختلف صحرایی باعث جاذبه های گردشگری این منطقه شده است.

روستای ارزفون در بخش کلیجان رستاق ساری قرار داشته و تا مرکز استان ۱۷ کیلومتر فاصله دارد . این روستای جنگلی بین شهرستان های ساری، قائمشهر و سوادکوه قرار دارد. این روستا از شمال به روستای دلاک خیل و از جنوب به جنگلهای پوشیده از درختان افرا، از شرق به روستای امره و از غرب به جنگلهای شیرگاه و سوادکوه محدود می باشد.

 

 

شغل اصلی مردم روستای ارزفون کشاورزی، باغداری و دامداری است. آب بندان یا دریاچه ی پسکود در بالای کوه می تواند از جاهای لذت آفرین برای استراحت باشد آب موجود زمین های شالیزاری پایین دست از روستای ارزفون تا روستای پهنه کلا قریب به ۷۲ هکتار را تامین می کند.

 

 

رودخانه سالار دره در امتداد روستا جریان دارد و محیطی آرامش بخش را فراهم می آورد. جنگل وجه شاخص انتخاب این روستا جهت گذران اوقات و سیاحت می باشد علی الخصوص که در این جنگل انواع قارچ و آلوچه ی وحشی و تمشک و سیب وحشی و  ازگل وحشی (کاندس) و انواع سبزیجات صحرایی مانند اناریجه و ... همه ساله در فصل خود خیل عظیمی از مردم را به این روستا می کشاند.

 

 

نحوه دسترسی

روستای ارزفون در مسیر جاده ساری - سمنان فرعی پهنه کلا و  آخرین روستا بعد عبور از روستاهای پهنه کلا، ملاکلا و دروار، مشون کلا، دلاکخیل محصور در طبیعت بکر جنگلی می باشد که به دلیل طبیعت زیبا و وجود رودخانه ی سالار دره و همچنین نزدیکی به شهر ساری در فرصت های پیشامده  اولین گزینه جهت تفرج خواهد بود این روستا از جهت شرق به روستای امره و از جنوب به روستای آق مشهد و از غرب به سوادکوه متصل است.روستای ارزفون در مسیر جاده ساری- سمنان فرعی پهنه کلا و  آخرین روستا بعد عبور از روستاهای پهنه کلا، ملاکلا و دروار، مشون کلا، دلاکخیل محصور در طبیعت بکر جنگلی می باشد که به دلیل طبیعت زیبا و وجود رودخانه ی سالار دره و همچنین نزدیکی به شهر ساری در فرصت های پیشامده  اولین گزینه جهت تفرج خواهد بود این روستا از جهت شرق به روستای امره و از جنوب به روستای آق مشهد و از غرب به سوادکوه متصل است.

 

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «مازندران»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها