دریوک | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

دریوک

  • جمعه 04 بهمن 1398 22:28
  • شناسه 41027
دریوک

دریوک یکی از ییلاقات دیدنی رشته کوه البرز است که طبیعتی بکر و و تماشایی دارد با آبشارهای طبقاتی بسیار زیبا و چشمه ساران فراوان و گل های متنوعی در این منطقه است

آبشار و دشت دریوک یکی از ییلاق های بسیار زیبا و پرطرفدار در فصل تابستان می باشد که در منطقه نمارستاق در 40 کیلومتری آمل در استان مازندران قرار گرفته است. با طی حدود دو سوم از جاده هزار در قلب منطقه البرز مرکزی به محلی به نام دو راهی پنج آب می رسید و از آن جا پس از یک ساعت پیاده روی از روستای نمارستاق به دشتی کوچک ولی بسیار زیبا و دوست داشتنی به نام دریوک خواهید رسید.

با ادامه راه در فاصله ای کوتاه نیز آبشار دریوک نمایان می شود که بلندترین آبشار زمینی ایران است. این دشت دیدنی وسیع با آبشاری بلند با سنگلاخ هایی سخت مکانیست که گردشگران، طبیعت دوستان و کوهنوردان بسیاری را به سوی خود می کشاند.

آبشار دریوک که در حدود 100 متر ارتفاع دارد در جنوب روستای نمار و میان دره شرقی دریوک واقع شده است. مسیر فرعی نمار، مابین روستاهای هردورود و کهرود از قسمت غربی جاده هراز از محل سه راهی پنج آب جدا شده و از میان دره ای دیدنی و سرسبز به طول حدود 25 کیلومتر می گذرد.

از دیگر جاذبه های دیدنی این منطقه می توان به چشمه های آب معدنی، چهل چشمه، چشمه لهرا و دشت سفید اشاره کرد. هم چنین دشت بالایی و پایه کوه های آن از دیگر منابع طبیعی مربوط به این منطقه می باشند.  

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «مازندران»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها