کاهش واردات پوشاک قاچاق | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

کاهش واردات پوشاک قاچاق

  • دوشنبه 11 مرداد 1400 20:29
  • شناسه 65926
کاهش واردات پوشاک قاچاق

صادرات پوشاک ایران به عراق، سوریه، افغانستان و بخشی هم روسیه انجام می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران با بیان مطلب فوق و با اشاره به کاهش واردات پوشاک قاچاق، گفت: مشکلات تولید همچنان باقی است و عدم دسترسی به مواد اولیه تولید پوشاک در کنار موانع مالیاتی، حق بیمه‌ها و محدودیت‌های کرونایی، چالش‌های زیادی را برای تولیدکنندگان ایجاد کرده است.

ابوالقاسم شیرازی، افزود: با توجه به مشکلات ناشی ازکرونا تولیدکنندگان و اصناف شاغل در بخش عرضه پوشاک هیچ بسته حمایتی به‌عنوان پشتیبانی و مانع‌زدایی دریافت نکردند و از صنعت‌گران این بخش هیچ حمایتی نشده است.

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران، بیان کرد: به‌رغم تمامی مشکلات، افق آینده ما بسیار عالی است و تولید پوشاک به لحاظ کمی و کیفی ارتقا یافته است.

شیرازی با اشاره به افزایش صادرات پوشاک در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ به‌رغم تمامی موانع تولید،گفت: کشورهای هدف صادراتی پوشاک ایرانی سوریه، عراق و افغانستان هستند، ضمن اینکه بخشی از کالاهای صادراتی این بخش به روسیه نیز صادر می‌شود.

وی با اشاره به اقدامات مطلوب ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در بخش پوشاک،گفت: مبارزه با قاچاق اولویت اول ستاد است، اما باید دانست که مبارزه با قاچاق فقط از طریق برخورد باعرضه کنندگان از بین نخواهد رفت، بلکه برای پیشگیری از وقوع آن باید فرهنگ‌سازی کرد.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «نشانهای تجاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها