ارزانی مجدد قیمت میوه در راه است+قیمت | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

ارزانی مجدد قیمت میوه در راه است+قیمت

  • جمعه 21 خرداد 1400 14:54
  • شناسه 64312
ارزانی مجدد قیمت میوه در راه است+قیمت

رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره بار گفت: با توجه به فراوانی بار و ازدیاد عرضه در هفته آتی پیش بینی می‌شود که قیمت مجدد کاهش یابد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، مصطفی دارایی نژاد رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره بار از کاهش قیمت برخی اقلام میوه و فرنگی جات در بازار خبر داد و گفت: قیمت کنونی برخی اقلام همچون گوجه فرنگی، سیب زمینی، پیاز، گیلاس و زردآلو نسبت به هفته گذشته در میدان مرکزی کاهش داشته است.

وی قیمت کنونی هر کیلو پیاز و سیب زمینی با افت ۵۰۰ تومانی نسبت به هفته قبل را به ترتیب ۲ هزار تا ۲ هزار و ۵۰۰ و ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار تومان اعلام کرد.

دارایی نژاد قیمت کنونی هر کیلو گیلاس تکدانه را ۴۰ هزار تا ۴۵ هزار تومان اعلام کرد و گفت: قیمت هر کیلو گیلاس صورتی ۲۰ هزار تومان، آلبالو ۳۵ هزار تومان، زردآلو ۲۰ هزار تا ۴۵ هزار تومان، سیب گلاب ۲۵ هزار تا ۴۰ هزار تومان، توت فرنگی ۱۰ هزار تا ۲۵ هزار تومان، گوجه سبز ۱۵ هزار تا ۳۵ هزار تومان، هلو ۸ هزار تا ۱۸ هزار تومان و شبرنگ ۳۰ هزار تا ۴۵ هزار تومان است که حداکثر با احتساب ۳۵ درصد سود در خرده فروشی ها باید عرضه شود.

رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره بار قیمت هر کیلو هندوانه را ۳ هزار تا ۴ هزار و ۵۰۰ تومان، طالبی ۴ هزار تا ۶ هزار تومان، خربزه ۶ هزار تا ۸ هزار تومان، ملون ۴ هزار تا ۵ هزار تومان و جانا ۵ هزار تا ۶ هزار تومان اعلام کرد و افزود: قیمت کنونی هر کیلو هندوانه نسبت به هفته گذشته ۵۰۰ تومان رشد داشته است چرا که زمینه هندوانه خوب در میدان کم است.

وی از کاهش یک هزار تومانی قیمت موز در بازار خبر داد و گفت: نرخ کنونی هر کیلو موز در میدان مرکزی ۲۰ هزار تا ۲۲ هزار تومان است که با تخلیه کانتینرها در بنادر و لنگر انداختن یک کشتی ۶ هزارتنی در بندر پیش بینی می شود که قیمت مجدد کاهش یابد.

این مقام مسئول با اشاره به نرخ دیگر میوه های وارداتی بیان کرد: در حال حاضر قیمت هر کیلو انبه در میدان مرکزی ۳۰ هزار تا ۴۰ هزار تومان و هر کارتن آناناس ۶ تایی ۶۰۰ هزار تومان است‌.

دارایی نژاد قیمت کنونی هر کیلو سبزی با افت ۵۰۰ تومانی ناشی از گرمای هوا را ۴ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرد.

رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره بار درباره آینده بازار میوه بیان کرد: با توجه به فراوانی بار، کیفیت بالای و عرضه گیلاس و آلبالو از ارومیه و هلو و شلیل از دشت مغان پیش بینی می شود که قیمت مجدد در بازار کاهش یابد.

دارایی نژاد در پایان با اشاره به اینکه خبری از کاهش قیمت کرایه های حمل و  نقل تصریح کرد: با وجود پیگیری های مجدد، قیمت کرایه حمل و نقل همچنان بالاست که این امر مشکلات متعددی برای کشاورزان ایجاد کرده است که امیدواریم وزارت راه، تدابیری برای رفع این بحران بیندیشد‌.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «کشاورزی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها