سکه 200 هزار تومان حباب دارد | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

سکه 200 هزار تومان حباب دارد

  • یکشنبه 12 آذر 1396 14:10
  • شناسه 12550
سکه 200 هزار تومان حباب دارد

رئیس‌ اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا و جواهر گفت: در حال حاضر حباب قیمت سکه حدود ۲۰۰ هزار تومان است.

به گزارش شبکه ایران کالا به نقل از ایلنا، عبادالله محمدولی، رئیس‌ اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا، جواهر، نقره و سنگ‌های قیمتی‌ ایران گفت: به دلیل اینکه ضرب سکه در کشور تنها در انحصار بانک مرکزی است و مطمئنا در طول سال‌ عرضه و تقاضای سکه با فراز و نشیب مواجه می‌شود، هر زمان که تقاضا در بازار افزایش پیدا کند و دو کفه عرضه و تقاضا در بازار غیر متعادل می‌شود و مطمئنا ما شاهد تغییرات قیمتی در بازار خواهیم بود. بنابراین مدیریت، نظارت و شناخت از بازار برای کنترل از سوی بانک مرکزی کار درستی است.

محمد ولی‌ در پاسخ به این پرسش که در حال حاضر حباب قیمت سکه چه میزان است؟ ، گفت: در حال حاضر حباب قیمت سکه حدود  ۲۰۰ هزار تومان است به همین دلیل بانک مرکزی به منظور کنترل قیمت نسبت به عرضه سکه اقدام کرده و بانک کارگشایی  عرضه سکه را انجام می‌دهد.

محمدولی افزود: همیشه استقبال خوبی‌ از سوی مردم برای خرید، سکه می‌شود و زمانی که مردم دارای سرمایه هستند به خرید سکه رو می‌آورند.

وی گفت: در حال حاضر قیمت سکه به ۱ میلیون و ۳۹۰ هزار تومان رسیده است و از زمان آغاز حراج سکه در بانک کارگشایی تاکنون بهای سکه دوازده هزار تومان کاهش پیدا کرده که با قیمت واقعی آن تفاوت دارد.

محمدولی افزود: امروز شاهد آنیم که مردم زمانی که به مسافرت‌های خارج از کشور می‌روند به همراه خود طلا به ایران می‌آورند و پولی که در داخل باید صرف خرید مصنوعات طلا شود در خارج کشور هزینه می‌کنند.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «اقتصاد کلان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها