دریافت مالیات از خرید و فروش ارز | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

دریافت مالیات از خرید و فروش ارز

  • چهارشنبه 17 آذر 1400 17:08
  • شناسه 78489
دریافت مالیات از خرید و فروش ارز

آقایان محمد کشتی آرای رئیس اتحادیه طلا و جواهر و کامران سلطانی زاده عضو کانون صرافان ایران به بررسی نوسانات ارز در بازارهای کشور و مالیات بر درآمدهای حاصل از مبادلات ارزی پرداختند.

آقای محمد کشتی آرای رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در گفتگو با شبکه ایران کالا گفت: در هفته جاری با توجه به اخبار سیاسی، قیمت ارز در بازار افزایش یافت در حالی که قیمت هر اونس طلا سیر نزولی داشت. با توجه به فرارسیدن آخربن روزهای کاری هفته، نوسانات قیمت ارز در بازار تا حدی تعدیل شده است. بازدید رئیس کل بانک مرکزی از بازار و دستورهایی که در مورد خرید و فروش ارز صادر کرد باعث شد تا از روند صعودی نرخ ارز، طلا و سکه جلوگیری شود.

وی ادامه داد: هم اکنون در بازار، هر سکه طرح قدیم ۱۳ میلیون و دویست و پنجاه هزار تومان، سکه طرح جدید ۱۳ میلیون و سیصدو بیست هزار تومان، نیم سکه ۶ میلیون و نهصدو هفتاد هزار تومان، ربع سکه ۳میلیون و نهصدو پنجاه هزار تومان و هر سکه یک گرمی بانک مرکزی با قیمت ۲میلیون و چهارصد هزار تومان داد و ستد شد. همچنین هر گرم طلای ۱۸ عیار با قیمت یک میلیون و سیصد و نوزده هزار تومان خرید و فروش شد. با توجه به التهابات بازار که باعث شده بود حباب سکه تا ۴۸۰ هزار تومان افزایش یابد، خوشبختانه امروز با تعدیل قیمت ها این حباب به ۳۷۰ هزار تومان کاهش پیدا کرد. وضعیت امروز بازار مناسب و قیمت ها تابث بود، پیش بینی می شود فردا هم این ثبات در بازار پابرجا باشد و از التهاب کاسته شود.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «گفتگوی روز»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها